banner-redmi-3sSpoločnosť VKworld patrí medzi tých menej známych čínskych výrobcov, no aj tak počas roka predstavia niekoľko zaujímavých smartfónov. Svoje zariadenia sa snažia presadiť predovšetkým nízkou cenovkou a netradičnou konštrukciou, či použitými technológiami. Výnimkou nebude ani ich najnovší model Crown V8, ktorý sa svojou hrúbkou priblížil k najtenšiemu smartfónu na svete, Vivo X5 Max.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť tvrdí, že sa bude jednať o prvé zariadenie s tepelným dotykovým displejom. Tento displej by mal poskytnúť úplne nové možnosti ovládania smartfónu. Informácie o tom ako táto technológia funguje však nemáme. Pri prvenstvách a míľnikoch ešte ostaneme. Podľa únikov špecifikácií by mal smartfón dosahovať hrúbku iba 4,7 mm. Pre porovnanie, najtenší smartfón na svete, Vivo X5 Max, dosahuje hrúbky 4,75 mm. Táto konštrukcia je tiež vodotesná certifikáciou IP67, čo znamená, že smartfón prežije 30 minút pod vodou v hĺbke 1 metra. Dodávateľom displejov s technológiou OGS by mala byť spoločnosť LG. Displej bude pre zvýšenie ochrany pokrývať upravené sklo Gorilla Glass 4.

[tip color=“white“]TIP: VKWorld T1 je super lacný 6-palcový phablet s kovovým telom. Stojí len 52 €! [/tip]

vkworld-crown-v8-render

Pri pohľade na render sa zadná strana tvári, že neobsahuje ďalšie aktívne prvky. Stále však ukrýva jedno veľké prekvapenie. Výrobca vraj aplikoval japonskú technológiu „Scratch Shield“ na celú zadnú stranu a rámy okolo displeja. Táto technológia bola vyvinutá v spolupráci s automobilkou Nissan a Tokijskou univerzitou. V praxi sa využíva už niekoľko rokov na karosérie niektorých modelov áut. Výsledkom je, že tento povrch má samoopravné schopnosti a dokáže opraviť škrabance do niekoľkých sekúnd. Nejedná sa však o prvé použitie tejto technológie v praxi. Napríklad smartfón LG G Flex 2 obsahuje tiež samoopravovaciu zadnú stranu, no použitá bola iná technológia. Príchod tohto VKworld Corwn V8 môžeme očakávať niekedy v polovici júla s cenou okolo 70 €.

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP