Ambiciózny čínsky výrobca smartfónov Vivo je v našich končinách stále pomerne neznámy. Je to spôsobené najmä tým, že sa sústredí výhradne na domáci trh, na ktorom sa mu ale náramne darí. Mnohí zákazníci tejto spoločnosti si pochvaľujú hlavne jej úžasnú prácu s dizajnom a jedinečný cit pre detail.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Práve tieto dve špecifické a, nanešťastie, nie tak často vídané vlastnosti sa Vivo rozhodlo využiť pri navrhovaní svojho vlajkového smartfónu XPlay 6. Ten bol oficiálne odhalený ešte v novembri minulého roka v zlatej a ružovo-zlatej farbe. Práve za zmienené dve farebné varianty bol čínsky technologický gigant mierne kritizovaný, nakoľko boli skôr určené nežnejšiemu pohlaviu. Páni, ktorí si na tento výnimočný model robili zálusk, tak ostali mierne sklamaní, čo sa však dnešným dňom nadobro mení. Oficiálne sa totižto začína v domovskej Číne predávať aj čierna verzia, ktorá s istotou uspokojí aj tých najnáročnejších.

zdroj fotografie: Mobile.it168

Tento smartfón sa môže pochváliť 5,46-palcovým Super AMOLED 2K displejom, ktorý je po ľavej a pravej strane zahnutý. Nad týmto skvelým zobrazovačom sa nachádza 16 MPx selfie snímač, zatiaľ čo pod ním si svoje miesto našiel skener odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný do hardvérového domovského tlačidla. Zo zadnej strany, ktorá vďaka čiernej hliníkovej konštrukcii výrazne opeknela si môžeš všimnúť duálny fotoaparát. Hlavný z tejto dvojice snímačov dosahuje rozlíšenie 12 MPx, zatiaľ čo ten sekundárny 5 MPx. Spolu so 4-osou optickou stabilizáciou a clonou f/1.7 sa tak starajú o vskutku kvalitné fotografie.


zdroj fotografie: Mobile.it168

Vlajková loď spoločnosti Vivo má čo ponúknuť aj po stránke výkonu, nakoľko disponuje 4-jadorvým Kryo procesorom Snapdragon 820. Tomu dopomáha až 6 GB RAM pamäte, takže svižný a bezstarostný multitasking je samozrejmosťou. Nezabudlo sa ani na 128 GB interné úložisko či veľkú 4080 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania. Rovnako sa dostalo aj na dedikovaný Hi-Fi audio čip, ktorý sa stará o vysokokvalitnú reprodukciu zvuku. Smutné je tak jedine to, že si ho nemôžeme objednať až k nám na Slovensko. Ak ale predsa len túžiš po výkonnom krásavcovi v čiernej farbe, môžeš si zajtra zaletieť do Francúzska po limitovanú edíciu smartfónu OnePlus 3T.

Nenechaj si ujsť
OnePlus vo veľkom lákal na prvú tohtoročnú novinku. Fanúšikovia ostali po „predstavení“ sklamaní

zdroj fotografie: Sina

zdroj fotografií: Mobile.it168

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
80%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]