Počas uplynulého víkendu sme sa zúčastnili svetového šampionátu v esporte – Intel Extreme Masters (IEM), ktorý sa konal v poľských Katoviciach. Počas celého priebehu sme ti prinášali živý komentár z tejto udalosti aj obrazové a video aktualizácie na našom Instagrame. To, čo sme zažili vo finálovom zápase bolo pritom úplne jedinečné.

Vo finále turnaja #IEMKatowice sa stretli preslávené tímy herného sveta, FaZe Clan a Fnatic. Práve tieto celky predvádzali počas celej akcie najlepšie výkony a ich záverečný súboj pútal pozornosť po celom svete. Esport je natoľko populárny, že živé prenosy z vrcholových podujatí sledujú stovky tisíc fanúšikov. Všetci zúčastnení hráči sú vďaka tomu na gamingovej scéne obrovské hviezdy. Jednou z nich je aj náš slovenský gamer Laco „GuardiaN“ Kovács. No a práve tento hráč sa vo finále postaral o jeden z najkrajších momentov celého turnaja v Katoviciach.

Sám proti všetkým

Na podujatí IEM v hre CS:GO proti sebe súperia dva päťčlenné tímy vo vybraných mapách. No a práve GuardiaN sa v jednom z finálových kôl ocitol na mape zo svojho tímu ako posledný, keďže jeho spoluhráči boli eliminovaní súperom. Na víťazstvo jeho tímu teda zostávala len malá šanca, lenže práve v tomto momente GuardiaN preukázal svoje schopnosti a predviedol akciu snov.

GuardiaN teda napriek veľmi nepriaznivým podmienkam dokázal poraziť zostávajúcich súperov a uchmatnúť dôležitý bod pre svoj tím. Všetko to so zatajeným dychom sledovali aj diváci v Spodek Aréne v Katoviciach. Na finále bolo samozrejme plno a v hale sa tak nachádzali tisícky fanúšikov. Celý moment sme prežívali aj my priamo na mieste a atmosféra v hľadisku bola počas tohto momentu skutočne unikátna.

Žiaľ ani vynikajúci výkon nestačil tímu FaZe Clan na získanie celkového titulu pre šampióna. Ich súper Fnatic si nakoniec uchmatol víťazstvo pomerom 3:2 na zápasy a tešil sa okrem trofeje aj z finančnej výhry 250-tisíc dolárov. Najkrajší moment celého turnaja ide ale za nás jednoznačne na účet nášho

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom