Od oficiálneho predstavenia čínskeho smartfónu budúcnosti Vivo NEX nás delí už len necelý týždeň. Šepká sa, že by mohli byť predstavené tri verzie tohto inovatívneho zariadenia, počnúc základným modelom Vivo NEX S so Snapdragonom 710. Mnohí dúfajú, že sa bude jednať o smartfón budúcnosti. A Vivo od týchto pošuškávačiek naozaj nemá ďaleko.

Nesplnené sľuby Lenova predstavuje Vivo

Nedávno sme písali viac informácií, ktoré nám poskytli lepší pohľad na túto očakávanú novinku. Podobné chýry sa spájali i so zariadením Lenovo Z5. V tomto prípade boli však očakávania vyššie ako samotné inovácie zariadenia, ktoré nám Lenovo predstavilo.

Podľa najnovších správ má však Vivo NEX viac ako bližšie k tomu, aby sa skutočne stal vlajkovou loďou s bezrámikovým displejom. A nielen to. Vivo NEX má displej, ktorého bočný rám takmer nevidno, no pokračuje to až k hornej hrane zariadenia – to znamená ŽIADNY VÝREZ. Naozaj, konečne žiadny výrez! To je skutočnosť, ktorá sa od tohto pojmu očakáva. Síce to má za následok netradičné umiestnenie kamery, ktorá sa po aktivácií fotoaparátu vysunie z ľavej hornej hrany, Vivo NEX stále poskytuje užívateľovi nadčasovosť.

Prečítaj si aj
Najrevolučnejší smartfón za posledné roky predstavia Číňania. Lacný však nebude

Zobraziť celú galériu (5)
Najnovší oficiálny teaser

NEX napĺňa očakávania

Opäť však trochu pre porovnanie. Podobné plusy nám sľubovalo už Lenovo so spomínaným modelom Z5. Žiaľ, i keď ponúka naozaj úzke rámčeky, jedná sa o ďalšie nesplnené sny zaobalené aspoň prívetivou sumou. Ďalším hoaxom, ktorý najprv výrobca Z5 sľuboval, bola nadštandardná výdrž batérie. Nadšenie opadlo, akonáhle boli zverejnené prvé parametre so stredne lepšou, no stále nie ohromujúcou 3300 mAh batériou. Vivo NEX sa zdá byť i v tomto o kúsok napred. A síce sa taktiež nejedná o prevratné čísla, batéria by mala ponúknuť kapacitu 4000 mAh.

Budúcnosť na dosah

Zdá sa teda, že Vivo sa chopil príležitosti a chystá sa posadiť latku bezrámikových smartfónov o čosi vyššie. Uniknuté plagáty nám už potvrdzujú model bez tzv. notchu (výrezu). A pokiaľ sa teda NEX drží koncepcie založenej na jeho predchádzajúcom bratovi s názvom Vivo APEX, ktorého už len koncept nadchol nejedného užívateľa, máme sa na čo tešiť.

Smartfón by mal byť poháňaný procesorom Snapdragon 845, ktorého cena bude začínať na cca 1100 dolároch, zatiaľ čo lacnejšia 780 dolárová verzia bude bežať pod Snapdragonom 710. Dočkať by sme sa mali aj 6,59-palcového displeji, 6 GB RAM, 128 GB vnútornej pamäte či snímač odtlačkov prstov v displeji. Dostupná by mala byť aj verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Tieto parametre majú patriť modelu Vivo NEX S, ktorý sa ukázal v známom benchmarku Geekbench s úžasným výsledkom.

Zobraziť celú galériu (5)
Screenshot / Geekbench

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom