Nie je to tak dávno, čo čínska spoločnosť Vivo predstavila svoj prvý koncept bezrámového smartfónu bez výrezu s názvom Vivo Apex. Za pomerne krátky čas sa tento koncept stal skutočnosťou a už pod oficiálnym názvom Vivo Nex, ho budeme môcť vidieť na predstavení, ktoré sa bude konať 12. júna v Šanghaji. Pripomeňme si ale najprv, čo robí tento smartfón skutočne nadčasovým.

Revolúcia budúcnosti

Prvý koncept, dosiaľ známy pod názvom Vivo Apex sa nám predstavil s revolučným OLED displejom od okraja po okraj.  Ten sa vymykal z radu aktuálnych trendov výroby smartfónov, zdobených výrezom v displeji. Vivo prišiel s konceptom čistého displeja a kamery ukrytej v hornej časti rámu, ktorá sa pri fotografovaní jednoducho vysunie. Pre užívateľov, ktorý si doma prelepujú prednú kameru na notebooku prináša táto technológia istý komfort väčšieho súkromia. Pokiaľ do tejto kategórie nespadáš, treba uznať, že Vivo prinieslo revolúciu, aká tu predtým nebola.

 

Snímač odtlačkov prstov priamo pod displejom a ešte čosi viac

Ďalšími zaujímavými krokmi konceptu bolo zabudovanie reproduktoru pod displej, ktorý prenáša zvuk pomocou vibrácií. Podobný spôsob sme už mohli vidieť pri niektorých modeloch Sharpu. Nasledovalo odomknutie pomocou odtlačku prsta zabudovaným priamo v displeji, ktorý už na demo verzii fungoval s pomerne rýchlou odozvou. Novým dodatkom na zvýšenie zabezpečenia bolo, že pri snímaní odtlačku je možné nastaviť odomknutie na dva prsty zároveň.

Revolučný smartfón čochvíľa klope na dvere

Na konferencii sa nám podľa očakávaní predstavia dve verzie tohto smartfónu. Prvá, poháňaná aktuálne najvýkonnejším čipsetom Snapdragon 845, ktorého cena sa odhaduje na 940 €. Druhá, o čosi odľahčenejšia verzia s novinkou Snapdragon 710, ktorý bude zaujímavou konkurenciou pre blížiace sa Xiaomi Mi 8 SE, s cenou pohybujúcou sa vo výške 650 €. Tieto informácie poskytol výstup z benchmarku Geekbench, ktorý mimo to potvrdzuje aj verzie systému Android 8.1 Oreo.

Nie sme si presne istí, akými ďalšími konkrétnymi zmenami prešiel koncept Apex-u na ceste k predstaveniu Vivo Nex, no pokiaľ sa Vivo držal základných nadčasových prvkov, ktoré robili tento prototyp zaujímavým, toto je len zlomok toho, čo môžeme očakávať. 12. júna sa teda jednoznačne máme na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom