Spoločnosť Vivo, známa predovšetkým v domovskej Číne a Indii, už budúci rok expanduje aj do Európy a Afriky.

Ak si naším verných čitateľom, tak značku Vivo určite poznáš. V poslednej dobe na seba strhla pozornosť hlavne kvôli čítačke odtlačkov prstov zabudovanou v displeji, ktorá zatiaľ nebola oficiálne predstavená.

Podpísanie memoranda so spoločnosťou Qualcomm

Táto dohoda ešte viac posilní pozíciu spoločnosti Vivo na trhu. Okrem iného zahŕňa technické partnerstvo a zdieľanie patentov, 5G sieť a rôzne funkcie biometrickej autentifikácie používateľa. Tak ako iné spoločnosti, aj Vivo sa usiluje o vyvinutie ďalších možností zabezpečenia zahrňujúce 3D sken tváre či dúhovky oka. Naposledy predstavený model X20 obsahoval už rozpoznávanie tváre FaceWake a najnovší mid-end procesor Snapdragon 660. Podobné memorandá podpísali aj spoločnosti Oppo a Xiaomi, čím zároveň zvýšili svoju trhovú hodnotu.

Aj títo dvaja rivali sa o hĺbkové skenovanie tváre zaujímajú. Tú už údajne Qualcomm vyvinul spoločne s firmou Himax. Zdá sa, že pre čoraz viac čínskych výrobcov sa európsky trh začína páčiť. Je to skvelý spôsob, ako sa dostať do väčšieho povedomia ľudí a zničiť tak predsudky, ktoré niektorí voči nim majú. Čínske smartfóny sú veľmi obľúbené, nakoľko ponúkajú výborný pomer ceny a výkonu. Svedčia o tom aj predaje, ktoré sú každým rokom vyššie a vyššie a pri Oppo sú dokonca medzi najväčšími výrobcami na svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom