Ponuka Netflixu sa počas víkendu rozrastie o ďalšie novinky, vyčnieva medzi nimi predovšetkým akčná dvojica. V jednej si zahrá hollywoodska superstar, druhá je pre zmenu pokračovaním vydarenej seriálovej série zo stredoveku.

Už dnes v ponuke Netflixu nájdeš očakávaný veľkofilm Extraction v hlavnej úlohe s miláčikom Hollywoodu, Chrisom Hemsworthom. Charizmatický herec si v akčnej novinke zahrá nájomného žoldniera Tylera Rakea, ktorý sa ocitne v strede neľútostnej vojny medzi drogovými kartelmi. Úlohou obávaného zabijaka je nájsť a vyslobodiť syna jedného z drogových narkobarónov.

O réžiu k filmu sa postaral Sam Hargrave, pre ktorého je Extraction celovečerným debutom. Zároveň však vo svete filmu nejde o žiadneho nováčika, keďže Sam sa kaskadérsky podieľal na väčšine veľkofilmov zo sveta Marvelu. O kvalitnú akciu by teda určite nemala byť núdza, otázne je, ako si režisér poradí s pomerne tuctovou zápletkou.

Extraction je v rámci Netflixu dostupný od dnes, 24. apríla, s českým dabingom aj titulkami, ako film dopadol si čoskoro budeš môcť prečítať aj v plánovej recenzii.

kampan zadarmo od startitup
Akciou nabitý víkend

Extraction nebude jedinou akčnou novinkou, ktorá sa ku divákom počas víkendu dostane. Už v nedeľu 26. apríla totiž štartuje očakávaná štvrtá séria populárneho stredovekého seriálu The Last Kingdom.

Seriál odohrávajúci sa v stredovekom Anglicku, rozštiepenom na sedem kráľovstiev, sleduje nájazdy dobyvačných vikingov a zúfalú obranu poslednej anglickej bašty, kráľovstva Wessexu. Tú voči barbarom bráni kráľ Alfréd s nadaným vojakom Uhtredom, ktorého vychovali práve vikingovia.

Najnovšia séria v deji poskočí o desať rokov, očakávať preto môžeme kopec nových tvárí, vrátane Uhtredových detí, ktoré medzičasom dospeli. Návrat ale hlásia aj starí známi, napríklad v podobe kňaza Beoccu, Uhtredovej dávnej lásky Bridy či urodzenej princeznej Aethelflaed.

Ďalšia séria The Last Kingdom má teda všetky predpoklady pokračovať v nastavenom tempe a je povinnou jazdou pre všetkých fanúšikov nedávno skončených Vikingov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom