Vieme, koľko ľudí si pozrelo prvú časť Narcos na RTVS. Prídu aj nové série dvoch úspešných seriálov
Verejnoprávna RTVS všetkých prekvapila januárovým spustením seriálového hitu Narcos od Netflixu. Diváci sa dočkali 11. januára, kedy bola odvysielaná prvá časť aj so slovenským dabingom. RTVS pre FonTech.sk sprístupnila štatistiky sledovania a aj ďalšie plány v blízkej budúcnosti.
Narcos je americký kriminálny seriál vyprodukovaný pre streamovaciu službu Netflix. Prvá séria bola vydaná v auguste 2015, pričom seriál si po celom svete pozreli milióny divákov. Narcos sleduje osud kolumbijského drogového magnáta Pabla Escobara z pohľadu agentov amerického úradu pre boj proti drogám (DEA).
Hlavné úlohy v seriály Narcos si zahrali herci ako Wagner Moura, Boyd Holbrook či Pedro Pascal. Seriál si vyslúžil mnoho ocenení a pozitívnych reakcií zo strany kritikov ako aj samotných divákov. Na známom portáli ČSFD je seriál aktuálne ohodnotený na 94 %, čo z neho robí 7. najlepší seriál podľa používateľov tejto filmovej databázy.
Sledovanosť ovplyvnilo viacero faktorov
Prvú časť seriálu si v sobotu 11. januára na RTVS pozrelo celkovo 50 000 divákov, čo predstavuje 2,7 % podiel na trhu v cieľovej skupine 12+. Možno si poniektorí povedia, že čísla sú slabé, no opak je pravdou. Je potrebné vziať do úvahy fakt, že vzhľadom žáner, vysielanie je možné až po desiatej hodine večer.
Navyše, seriál bol vydaný už v roku 2015, pričom za ten čas si ho stihlo pozrieť obrovské množstvo divákov, ktorí mali prístup k streamovacej službe Netflix. Okrem toho bolo možné seriál stiahnuť z množstva stránok, a preto nemožno tieto čísla podceňovať. RTVS patrí určite uznanie za to, že sa jej podarilo takýto atraktívny seriál priniesť na Slovensko.
V príprave nové série úspešných seriálov
Málokto vie o takzvanom „hold back“, ktoré umožňuje vysielanie len jednej spoločnosti na určité obdobie. V tomto prípade to bol práve Netflix, ktorý mal toto právo od produkčnej spoločnosti Gaumont International. Toto právo však skončilo len v novembri 2019, takže skoršie spustenie seriálu na slovenských obrazovkách nebolo možné. RTVS siahla po projekte v najskoršom možnom termíne. Seriálom Narcos to však nekončí a RTVS si pre divákov pripravila aj ďalšie prekvapenie.
„RTVS vytvorila slot pre vysielanie úspešných a ocenených svetových seriálov, v ktorom si diváci Dvojky v sobotu večer doteraz mohli pozrieť seriály ako Príbeh služobníčky, Fargo, Most, Unášaní búrkou či Babylon Berlín. V tomto trende budeme pokračovať aj v budúcnosti a fanúšikovia kvalitných seriálov sa môžu tešiť na ďalšie, ako napríklad aj 3. sériu Príbehu služobníčky či 4. sériu úspešného seriálu Fargo,“ uviedla pre FonTech.sk PR manažérka RTVS Silvia Turnerová.
„Seriálovú cestu“ RTVS rozhodne chválime, pričom dobrým znamením je aj ďalšie pokračovanie už spomenutých seriálov. Slovenský dabing je navyše ďalšou pridanou hodnotou, ktorú určite ocenia predovšetkým starší fanúšikovia, ktorým sa nechce čítať titulky. Ľudí, ktorí seriál Narcos ešte nevideli je síce menej, no aj napriek tomu má RTVS „eso v rukáve“ s ktorým môže konkurovať zvyšným televíziám.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Zlý film ešte nenatočil. Christoper Nolan chystá najväčšiu vec, do akej sa kedy pustil
Stál za smrťou miliónov ľudí. Obľúbený Gladiátor sa čoskoro predstaví vo svojej najtemnejšej úlohe
Zabudnutý film o Vikingoch je novou senzáciou Slovákov. Porazil veľké hity, nájdeš ho aj s dabingom
Slováci budú musieť sledovať reklamy. Pretáčanie po Markíze zakazuje ďalšia TV, tu sú podmienky
Jeho tvorca bral ópium a pôvodne ho mal hrať skutočný orangutan. Séria Votrelec vstupuje do novej éry
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Lekárka odhalila jasné znaky poškodenia pečene: Objavujú sa na rukách, väčšina Slovákov ich prehliada
Popredný lekár varuje pred fenoménom moderného života: Ničí mozog, vedie k vyhoreniu a ohrozuje tvoju pamäť
Expert na dlhovekosť: Začni deň týmito 6 potravinami, ktoré jedávajú najdlhšie žijúci ľudia. „Raňajkuj ako kráľ,“ tvrdí
Koniec hotovosti: Slovenských podnikateľov čaká zásadná reforma
Za 150-tisíc eur si v Piešťanoch otvorili pekáreň: „Keď som upiekla 90 chlebov denne, vedela som, že to už nie je len hobby“
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Stellantis bankrotuje, Volkswagen zatvára závod. Globálni výrobcovia majú problém na dôležitom trhu
- Vedci zachytili záhadný signál: Opakovane k nám prichádza z planéty, kde sa má skrývať život
- Archeológovia ostali v nemom úžase. V Poľsku objavili tisíce rokov staré pyramídy
- Taiwan ukázal svetu, čo sa stane, ak zaútočí Čína. V kľúčovom teste všetkých zarazili
-
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Ľudstvo rieši energetickú krízu, zatiaľ čo nás potichu ničí ešte desivejší problém
- Archeológovia ostali v nemom úžase. V Poľsku objavili tisíce rokov staré pyramídy
- Stellantis bankrotuje, Volkswagen zatvára závod. Globálni výrobcovia majú problém na dôležitom trhu
- VIDEO: V Kanade natočili pri búrke záhadnú modrú guľu. Môže ísť o fenomén, ktorý rozdeľuje vedu
-
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Televízory Slovákov úmyselne zhoršujú kvalitu obrazu. Je to špinavý marketing, takto ho opravíš
- V spoľahlivosti nemajú konkurenciu. Týchto 5+1 automobiliek má najlepšie motory (PREHĽAD)
- Benzín a nafta definitívne skončili. Čerpacie stanice ich nahradia „novými“ palivami, vieme kedy
- Stellantis bankrotuje, Volkswagen zatvára závod. Globálni výrobcovia majú problém na dôležitom trhu
Fico opäť cúva pred Bruselom. Slovensko blokuje sankcie a riskuje miliardové žaloby
Kataster sa konečne spamätal. Oddnes si dôležitý dokument vybavíš aj na pošte
Na Slovensku vzniká lietadlo budúcnosti. Vodíkový VTOL má nahradiť vrtuľníky a zmeniť mestskú dopravu
Najzamestnávateľ roka v IT prekvapil verejnosť. Prepúšťa 150 ľudí a varuje pred neistotou
Poľsko aj Maďarsko majú svojich prvých vesmírnych hrdinov. Kapsula ISS bezpečne pristála v oceáne
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP