Po predstavení prvého elektrického nákladiaka Semi od Tesly ostali mnohí ohúrení najmä vďaka rozprávkovým vlastnostiam, iní zas skeptickí kvôli prehnanej spotrebe elektrickej energie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tak či onak, kamión sa na cesty aj tak dostane zrejme až o dva roky a za ten čas sa ešte môže veľa vecí zmeniť. Prototyp už ale je na svete a Tesla sa rozhodla, že ho niektorým návštevníkom umožní vyskúšať.

Kamión má zrýchlenie ako športiak

Išlo predovšetkým o úžasné zrýchlenie z 0 na 100 km/h, ktoré Tesla Semi zvláda za 5 sekúnd. Nezabúdaj na to, že sa jedná o kamión!

Nenechaj si ujsť
Sú Muskove sľuby o Tesla Semi reálne? Kamión na jedno nabitie potrebuje obrovské množstvo energie

Ako môžeš vidieť, predvádzaný je iba samotný ťahač bez návesu, čo je pochopiteľné, keďže iba v takomto stave vie poskytnúť najlepšie zrýchlenie.

Jedinečný stroj

Pri plnom naložení by sa totiž malo zrýchlenie predĺžiť na 20 sekúnd. Perfektné zrýchlenie je na videu pekne vidieť a pre návštevníkov to bol určite jedinečný zážitok. Pokiaľ by si sa o tomto revolučnom kamióne za cenu od 127 000 € chcel dozvedieť viac, určite si prečítaj aj niektoré z týchto článkov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
67%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.