Už o mesiac sa počas bohatej hernej jesene na hráčov vyrúti pokračovanie hernej bomby Marvel’s Spider-Man, ktorý v roku 2018 naštartoval novú hernú sériu a o dva roky neskôr vo vylepšenej podobe tiež patril ku kľúčovým titulom sprevádzajúcich predstavenie PS5.

Na konferencii State of Play sa vývojári z Insomniac Games podelili o bohaté detaily z pokračovania, ktoré oproti predchodcovi ponúkne výrazné vylepšenia. Čerstvá upútavka za zamerala najmä na prostredie, ktorým bude opäť New York, no oproti prvému dielu sa herná mapa veľkostne zdvojnásobí.

Herný svet budú opäť zdobiť dominanty New Yorku, oproti tradičnému pohybu pribudne viacero noviniek, ako pohyb prostredím zatraktívniť.

Hráč bude počas hry dynamicky prepínať medzi dvojicou postáv Peterom Parkerom a Milesom Moralesom. Bude sa tak diať aj počas misií, pričom spolupráca dvoch hrdinov bude pre príbeh kľúčová.

Vývojári sľubujú, že každý pavúčí hrdina bude mať vlastný príbeh a množstvo tajomstiev, ktoré sa postupným hraním a venovaním času vedľajším aktivitám budú odkrývať.

K hlavným protivníkom v novom príbehu budú patriť Venom a Kraven the Hunter, tvorcovia však avizujú viacero ďalších antagonistov, ktoré preveria hráčske zručnosti.

Súčasťou otvoreného sveta bude aj množstvo vedľajších misií a aktivít, čo ukazuje aj čerstvé video. K dispozícii hráčom budú doslova desiatky oblekov s rôznymi schopnosťami, celkovo ich v hre bude až 65 oblekov.

Niektoré budú kozmetické, iné budú mať kľúčový vplyv na vlastnosti. Insomniac potvrdil, že v prípade oblekov pôjde o kombináciu outfitov známych z filmov, komiksov a vlastnej tvorby vývojárov.

V oblasti dĺžky hry bolo potvrdené, že Marvel’s Spider-Man 2 bude dlhý približne ako prvý diel. Pozeráme sa teda na hrateľnosť približne 20 hodín, pre dobrodruhov, ktorí chcú objaviť všetky kúty sveta a splniť aj vedľajšie úlohy to bude približne dvojnásobok.

Marvel’s Spider-Man 2 vychádza 20. októbra exkluzívne na PlayStation 5 vo viacerých verziách. Vývojári počas konferencie vo videu priblížili aj obsah Deluxe verzie, ktorá ponúkne 10 exkluzívnych oblekov navyše.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú