Svet obletela ďalšia kontroverzia Elona Muska, ktorá sa týka azda najznámejšieho elektromobilu na Zemi. Tesla kolosálne oklamala celý svet, keď tvrdila, že Cybertruck ťahajúci Porsche 911 dokáže v šprinte na štvrť míle (nakoniec vyšlo na porvch, že vo videu zobrazili šprint na osminu míle) predbehnúť Porsche 911.

Musk to deklaroval hodnoverne vytvoreným videom, ktoré už má na svojom konte 3,3 milióna zhliadnutí. Lenže mnohým tento video dôkaz, kde futuristická Tesla porazí športiak, absolútne nestačil a boli voči nemu podozrievaví.

Tak to bolo aj v prípade renomovaného portálu MotorTrend, ktorý testuje automobily už 75 rokov a ktorý si na toto overenie faktov „zaobstaral“ dvoch YouTuberov, Jasona Fenskeho z Engineering Explained a Jordana Schiefera z Out of Spec.

Zúčastnení recenzenti, či skôr „burači mýtov“ si prenajali pretekovú dráhu, zohnali dve najpomalšie verzie nového Porsche 911, ktoré si môže kúpiť aj obyčajný spotrebiteľ a nielen prominentná osoba, zaobstarali si identický príves, aký mala Tesla vo videu, a napokon si požičali 845-koňový Tesla Cybertruck. Následne sa mohol začať test.

Zahanbujúca šesťnásobná porážka

Recenzenti absolvovali šesť pretekov na 400 metrov a môžete si tipnúť, ako dopadlo všetkých šesť testov. Ak ste si mysleli, že Tesla vyhrala aspoň v jednom zo šiestich pretekov, mýlili ste sa. Porsche 911 ju vo všetkých prípadoch porazilo.

Prvé preteky ovládlo Porsche s časom 12,5 sekundy a maximálnou 186 kilometrov za hodinu, zatiaľ čo Tesla s prívesom prišla do cieľa za 12,7 sekundy a s rýchlosťou 169 km/h. Výsledky všetkých pretekov ponúkol MotorTrend aj vo vizuálnom prehľade, ktorý uvádzame pod odsekom.

MotorTrend

Z grafu môžeme vyčítať, že ako Porsche 911, tak aj Tesla Cybertruck s prívesom, na ktorom je naložené Porsche 911, si držali konzistentné časy. Ani najpomalší čas „športiaku“ nebol pomalší ako najrýchlejší čas Cybertrucku. Podčiarknuté, zhodnotené a overené, Muskov miláčik s naloženým prívesom nemá proti Porsche najmenšiu šancu.

Porsche 911 Carrera T je tak príliš ťažké a tiež príliš rýchle na to, aby si Cybertruck zabezpečil víťazstvo. Tesla tak bohapusto zavádzala a podviedla úplne všetkých.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú