Jedna z najznámejších firiem sveta zaoberajúca sa vývojom robotov prináša na YouTube skvelé videá, ktoré reprezentujú potenciál týchto strojov. Na internete sa však objavilo video, ktoré môže divákom priniesť zmiešané pocity a zmeniť pohľad na robotov, informuje BGR. Najnovšia paródia ukazuje vtipnú, no zároveň nebezpečnú reakciu robota podobného výtvorom Boston Dynamics, ktorému došla trpezlivosť a zaútočil na ľudí.

Spoločnosť Boston Dynamics nám na YouTube predviedla už niekoľko svojich skvelých výtvorov, ktoré dokážu imitovať pohyby človeka aj v náročných podmienkach, či dokonca robotických psov ako odťahujú kamión. Mnohé filmy nám však ukázali, že roboti nemusia vždy počúvať človeka a jedného dňa sa mu môžu dokonca vzoprieť.

Nebezpečná reakcia robota na šikanu

Nová paródia na videá Boston Dynamics ukazuje, čo by sa mohlo stať v prípade šikanovania robota a jeho reakcie na takéto situácie, informuje Cult of Mac. Video od Bosstown Dynamic prináša vtipnú odozvu humanoidného robota na tyraniu zo strany človeka. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sa jedná o skutočného robota, zdanie klame. Pohyby falošného robota pritom pripomínajú pohyby reálneho robota. Spočiatku sa učí chodiť aj po rôznych prekážkach, čo mu však ešte viac sťažuje človek hádzaním vecí. Neskôr prichádza rad na údery stoličkou, fľašou, či hlasné trúbenie.

Nenechaj si ujsť
Pokrok robotov v stavebnom priemysle poriadne pokročil. Tento vie montovať sadrokartón

Falošný robot vytvorený pomocou CGI technológie je bitý a šikanovaný ľuďmi, na čo však po chvíli odpovie protiútokom, kopancom medzi nohy a zbraňou. Táto paródia sa behom pár dní stala virálnou a doteraz si ju pozrelo viac ako 5 miliónov ľudí. Pre mnohých môže byť záver videa zábavný, no na druhej strane môže predstavovať možnosť, že jedného dňa sa robot skutočne vzoprie človeku. Niektorí diváci dokonca môžu s robotom súcitiť aj napriek tomu, že nejde o živú bytosť.

Empatia človeka voči neživým predmetom

Ľudia však môžu vo všeobecnosti cítiť empatiu k čomukoľvek, informuje Kate Darling z MIT portál The Verge. A práve empatiu môžu využiť mnohé spoločnosti, aby nás navnadili na zábavných robotov, digitálnych asistentov a ďalšie technológie, s ktorými sa už dnes bežne stretávame. Našťastie však zatiaľ žiadna vzbura robotov nehrozí. Vyššie priložené video ale ukazuje aj silu CGI technológií, ktoré sú využívané v mnohých filmoch, seriáloch a hrách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom