Elon Musk pred pár týždňami hrdo predstavil elektrický nákladiak, o ktorý prejavilo veľký záujem už mnoho zákazníkov. Pod rúškom tmy však neboli viditeľné mnohé detaily, ktoré nám ale odhaľujú nové zábery natočené počas slnečného dňa. Najnovšie video zachytáva kamión Tesla Semi počas jazdy v okolí základne spoločnosti a približuje nám pohľad na jeho „pozadie“.

Premiéra elektrickej Tesly Semi prebehla ešte počas minulého mesiaca. Aj keď nie je táto novinka zatiaľ realitou, záujem o ňu prejavili stovky zákazníkov, ktorí chcú s jej pomocou prepravovať svoj náklad. CEO Tesly počas odhalenia ukázal na pódiu dve verzie tohto nákladiaka. Taktiež došlo na prvé jazdy s prívesom, ale aj bez neho a prítomní mohli nahliadnuť už aj do kabíny vodiča. Obdivuhodné špecifikácie, ktoré prezradil sám Elon Musk, dávajú tejto elektrickej novinke veľké šance na úspech v nákladnej doprave.

Tesla Semi na „prechádzke“

Doteraz najlepší pohľad na nový elektrický nákladiak Tesla Semi však zachytil Roy Greenberg počas bieleho dňa, keď sa posledná pýcha spoločnosti vozila v okolí dizajnového štúdia v Hawthorne. Práve na týchto záberoch môžeme vidieť mnoho miesta za kabínou vodiča. To naznačuje, že zdroj energie, akumulátory, sa nachádza len v spodnej časti kamiónu. Detailnejší pohľad na Teslu Semi získaš v priloženom videu.

Aj keď je elektrický nákladiak Tesly nováčikom vo svojom segmente, tak konkurenciu už stihol poriadne zastrašiť svojim potenciálom. Elon Musk chrlil na predstavení jedno číslo za druhým, z čoho sme mohli získať dojem, že bude táto novinka medzi kamiónmi absolútnou špičkou. Reč prišla aj na kapacitu akumulátorov, ktoré majú priniesť až 1 MWh energie. Aby Tesla dosiahla tento cieľ, bude musieť využiť mnoho batérií, ktoré ale ovplyvnia celkovú hmotnosť vozidla.

Nenechaj si ujsť
Sú Muskove sľuby o Tesla Semi reálne? Kamión na jedno nabitie potrebuje obrovské množstvo energie

Podľa mnohých odborníkov je však potrebné inovovať tento zdroj energie, nakoľko s aktuálnym typom Li-Ion batérií, aké nájdeme v elektrických automobiloch Tesly, nie je vhodné napájať nový nákladiak. Ďalšou neznámou je tiež otázka produkcie, ktorú chce spoločnosť spustiť už o 2 roky. Aktuálne sa Tesla stále topí vo výrobných problémoch pri Modeli 3, a tak bude zaujímavé sledovať ako sa popasuje s výrobou nového kamiónu. V každom prípade však Tesla Semi znamená veľký obrat v budúcnosti nákladnej dopravy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom