Je to už viac ako týždeň, odkedy bola predstavená nová verzia nadstavby MIUI 9 a smartfón Xiaomi Mi 5X. Niektorí používatelia vlajkovej lode Mi6 a modelu Redmi Note 4 ju už môžu naplno testovať, no my ostatní si ešte musíme minimálne do 11. augusta počkať.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak by sme mali MIUI opísať tromi slovami, boli by to: svižnosť, krása a užitočnosť. Xiaomi kladie pri vývoji dôraz na všetky tieto tri vlastnosti, no teraz sa detailnejšie pozrieme na svižnosť. Už predošlé verzie boli neskutočne rýchle, no v prípade MIUI plynulosť nemá hraníc a vždy sa niečo dá vylepšiť. YouTuber pod prezývkou Xtream Droid sa preto rozhodol, že pozrie na zúbok MIUI 9 detailnejšie. Na svoje Xiaomi Redmi Note 4 vo verzii s procesorom Snapragon 625 nainštaloval MIUI 8 Stable a MIUI 9, pričom sledoval rýchlosť spúšťania systémových aplikácií a aplikácií tretích strán.

Nenechaj si ujsť
MIUI 9 je tu. Privítaj doposiaľ najúžasnejší systém od Xiaomi

Celý test prebiehal tak, že najskôr boli všetky aplikácie po poradí spustené a následne v opačnom poradí spustené opäť. V prvom prípade vyhralo staršia MIUI 8, no iba o 1,3 sekundy, čo je zanedbateľný rozdiel. Druhý test už vyšiel v prospech MIUI 9, keďže spúšťalo aplikácie oveľa rýchlejšie.

MIUI 8 bolo pomalšie o 4,9 sekúnd. Okrem skvelého výkonu ponúka nová verzia aj nové funkcie, ako napríklad režim rozdelenej obrazovky, univerzálne vyhľadávanie, smart asistent či smart launcher aplikácií. Ak si ešte nevidel naše exkluzívne video z prehliadky MIUI 9, mal by si to čo najskôr napraviť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Andrej Vancak

  Dobrý deň. Píšete, že Redmi Note 4 by už mal mať MIUI 9 ROM. Nejako sa mi ju nepodarilo najsť. Viete dať link, kde je na stiahnutie ? Ďakujem.

  • Peter Puhovich

   Dobrý deň. MIUI 9 ešte nie je dostupné na stiahnutie pre bežných používateľov. Momentálne iba prebieha testovanie tímom beta testerov a prvá verejná developerská verzia pre Mi6, Redmi Note 4X (Qualcomm) a Mi 5X bude vydaná 11. augusta.

 • Horeus

  V podstate je mi uplne jedno jestli mobil reaguje o 0.1 sekund rychlejsi nez predchozi verze miui.Dulezite je jak je na tom vydrz baterie.Vsude se propaguje jak to je super rychle ale nejvetsi problem nastavby Miui je prave optimalizace vydrze baterie.A to uz neukazuje radsi nikdo :D