Je to už viac ako týždeň, odkedy bola predstavená nová verzia nadstavby MIUI 9 a smartfón Xiaomi Mi 5X. Niektorí používatelia vlajkovej lode Mi6 a modelu Redmi Note 4 ju už môžu naplno testovať, no my ostatní si ešte musíme minimálne do 11. augusta počkať.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak by sme mali MIUI opísať tromi slovami, boli by to: svižnosť, krása a užitočnosť. Xiaomi kladie pri vývoji dôraz na všetky tieto tri vlastnosti, no teraz sa detailnejšie pozrieme na svižnosť. Už predošlé verzie boli neskutočne rýchle, no v prípade MIUI plynulosť nemá hraníc a vždy sa niečo dá vylepšiť. YouTuber pod prezývkou Xtream Droid sa preto rozhodol, že pozrie na zúbok MIUI 9 detailnejšie. Na svoje Xiaomi Redmi Note 4 vo verzii s procesorom Snapragon 625 nainštaloval MIUI 8 Stable a MIUI 9, pričom sledoval rýchlosť spúšťania systémových aplikácií a aplikácií tretích strán.

Nenechaj si ujsť
MIUI 9 je tu. Privítaj doposiaľ najúžasnejší systém od Xiaomi

Celý test prebiehal tak, že najskôr boli všetky aplikácie po poradí spustené a následne v opačnom poradí spustené opäť. V prvom prípade vyhralo staršia MIUI 8, no iba o 1,3 sekundy, čo je zanedbateľný rozdiel. Druhý test už vyšiel v prospech MIUI 9, keďže spúšťalo aplikácie oveľa rýchlejšie.

MIUI 8 bolo pomalšie o 4,9 sekúnd. Okrem skvelého výkonu ponúka nová verzia aj nové funkcie, ako napríklad režim rozdelenej obrazovky, univerzálne vyhľadávanie, smart asistent či smart launcher aplikácií. Ak si ešte nevidel naše exkluzívne video z prehliadky MIUI 9, mal by si to čo najskôr napraviť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.