Čínska vláda prináša nové zákony, ktorými chce bojovať proti narastajúcej závislosti mladistvých na počítačových hrách. Budú sa uplatňovať na všetky herné platformy pôsobiace v krajine, informuje CNN.

Boj proti závislosti na hrách

V Číne bude podľa nových vládnych nariadení umožnené hráčom mladším ako 18 rokov zakázané hranie online hier medzi 22:00 a 8:00. Počas pracovných dní môžu tiež mladiství pri počítačových hrách stráviť iba 90 minút, a cez víkendy a sviatky maximálne 3 hodiny denne.

Vláda tak chce bojovať proti narastajúcej závislosti mladých na počítačových hrách, ktorá údajne poškodzuje ich telesné a duševné zdravie.

Nové pravidlá tiež stanovujú obmedzenia týkajúce sa množstva peňazí, ktoré môžu mladiství na svoje účty v online hrách preniesť. Hráči vo veku od 8 do 16 rokov majú nárok dobíjať si iba 200 juanov (26 €) mesačne, a maximálna suma pre mladých vo veku 16 až 18 rokov bude 400 juanov (52 €) za mesiac. Na prihlásenie do online hier budú musieť neplnoletí občania taktiež použiť svoje skutočné meno a identifikačné číslo, píše The Guardian.

Čína patrí medzi najväčšie herné trhy na svete, a vládne usmernenia tak budú platiť pre všetky online herné platformy pôsobiace v krajine. Podľa hovorcu vládnej administratívy je cieľom nových pravidiel vytvorenie čistého internetového priestoru, a ochrana fyzického a duševného zdravia maloletých, informoval čínsky portál Xinhua.

Potrebné bude tiež vytvorenie systému registrácie mien mladistvých hráčov, a umožnenie herným spoločnostiam kontrolu totožnosti svojich používateľov v štátnych databázach.

V krajine však nejde o prvý krok pri regulovaní herného priemyslu. Minulý rok totiž čínska vláda oznámila plány na obmedzenie počtu nových online hier s cieľom znížiť krátkozrakosť u detí a dospievajúcich, a v roku 2017 kritizovala populárnu mobilnú hru Honor of Kings (Arena of Valor), ktorá údajne spôsobovala závislosť u mladých.

V Číne je tento problém medzi mladými bežný, a pre neplnoleté deti závislé na hrách existujú v krajine dokonca špeciálne dedukované strediská, ktoré sú pri boji so závislosťou postavené najmä na tvrdej vojenskej disciplíne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom