Čínska vláda prináša nové zákony, ktorými chce bojovať proti narastajúcej závislosti mladistvých na počítačových hrách. Budú sa uplatňovať na všetky herné platformy pôsobiace v krajine, informuje CNN.

Boj proti závislosti na hrách

V Číne bude podľa nových vládnych nariadení umožnené hráčom mladším ako 18 rokov zakázané hranie online hier medzi 22:00 a 8:00. Počas pracovných dní môžu tiež mladiství pri počítačových hrách stráviť iba 90 minút, a cez víkendy a sviatky maximálne 3 hodiny denne.

Vláda tak chce bojovať proti narastajúcej závislosti mladých na počítačových hrách, ktorá údajne poškodzuje ich telesné a duševné zdravie.

Nové pravidlá tiež stanovujú obmedzenia týkajúce sa množstva peňazí, ktoré môžu mladiství na svoje účty v online hrách preniesť. Hráči vo veku od 8 do 16 rokov majú nárok dobíjať si iba 200 juanov (26 €) mesačne, a maximálna suma pre mladých vo veku 16 až 18 rokov bude 400 juanov (52 €) za mesiac. Na prihlásenie do online hier budú musieť neplnoletí občania taktiež použiť svoje skutočné meno a identifikačné číslo, píše The Guardian.

Čína patrí medzi najväčšie herné trhy na svete, a vládne usmernenia tak budú platiť pre všetky online herné platformy pôsobiace v krajine. Podľa hovorcu vládnej administratívy je cieľom nových pravidiel vytvorenie čistého internetového priestoru, a ochrana fyzického a duševného zdravia maloletých, informoval čínsky portál Xinhua.

Potrebné bude tiež vytvorenie systému registrácie mien mladistvých hráčov, a umožnenie herným spoločnostiam kontrolu totožnosti svojich používateľov v štátnych databázach.

V krajine však nejde o prvý krok pri regulovaní herného priemyslu. Minulý rok totiž čínska vláda oznámila plány na obmedzenie počtu nových online hier s cieľom znížiť krátkozrakosť u detí a dospievajúcich, a v roku 2017 kritizovala populárnu mobilnú hru Honor of Kings (Arena of Valor), ktorá údajne spôsobovala závislosť u mladých.

V Číne je tento problém medzi mladými bežný, a pre neplnoleté deti závislé na hrách existujú v krajine dokonca špeciálne dedukované strediská, ktoré sú pri boji so závislosťou postavené najmä na tvrdej vojenskej disciplíne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Hry