Bude Vernee Apollo 2 skutočne prvým smartfónom so špičkovým procesorom MediaTek Helio X30?

banner-redmi-note-4Počas septembra sme sa dočkali predstavenia Vernee Mars, ktorý svojou výbavou zapadol do strednej triedy. Mladý čínsky výrobca však chce zaujať aj oveľa náročnejších používateľov a plánuje model Apollo 2, teda plnohodnotnú vlajkovú loď. 

Podľa jedného z predstaviteľov známeho výrobcu procesorov, spoločnosti MediaTek, bude Helio X30-ka prvým čipsetom s 10 nm výrobnou technológiou. Predbehne tak aj konkurenčný Qualcomm. Opäť sa bude jednať o 10-jadrové „monštrum“ s najvýkonnejšími jadrami s maximálnou frekvenciou až 2,8 GHz. Oproti tohtoročnému Heliu X20 ponúkne nová generácia procesora 43 % nárast výkonnosti a 53 % zníženie spotreby energie.

vernee-konferencia-informacie-1

V špecifikáciách procesora však budú figurovať aj vlastnosti, ako podpora 8 GB LPDDR4X RAM pamätí, rýchlych UFS 2.1 čipov a až 28 MPx fotoaparátov. Podľa plánov spoločnosti Vernee, model Apollo 2 by sme mohli spoznať v marci roku 2017, pričom sa bude jednať o prvý smartfón s vyššie spomínaným procesorom od MediaTeku. Ohlásená bola aj vlajková loď Apollo s procesorom Helio X25, 4 GB RAM pamäťou, 64 GB úložiskom, 21 MPx fotoaparátom a nádherným 2K displejom.

vernee-konferencia-informacie-1

K dispozícii by malo byť aj príslušenstvo, pomocou ktorého bude možné nahrávať 360-stupňové videá. Vernee a MediaTek zdieľajú veľmi dôležité partnerstvo a tohto mladého výrobcu musia konkurenti brať čoraz vážnejšie. Dokazuje to aj najnovší plán spoločnosti pre blízku budúcnosť, v ktorom nájdeme množstvo zaujímavých smartfónov

TIP: Vernee by mohol ako prvý výrobca využívať procesory Snapdragon 830 a Helio X30

vernee-konferencia-informacie-2

Pošli nám TIP na článokNovinky