Len nedávno sa na svetlo sveta dostali reálne fotografie Samsungu Galaxy S20+, ktoré ukázali, čo môžeme od noviniek očakávať. Teraz tu máme veľké porovnanie 3D tlačených modelov S20, S20+ a S20 Ultra, ktoré naznačujú, že veľkosť smartfónov mierne porastie.

Začiatkom týždňa sme priniesli článok o veľkom úniku, ktorý ukazoval reálne fotografie očakávaného modelu Galaxy S20+. Ten je však len jedným z troch, ktoré plánuje kórejský gigant oficiálne predstaviť už 11. februára. Okrem modelu Galaxy S20+ tak uvidíme aj základnú verziu S20 a tiež najvyššiu konfiguráciu v podobe modelu S20 Ultra.

Max Weinbach z portálu XDA Developers bol zodpovedný za tento masívny únik a najnovšie sa postaral o ďalšie zaujímavé video. V ňom ukazuje 3D tlačené modely všetkých troch verzií, ktoré vytlačil na základe CAD modelov určených pre výrobcov obalov na smartfóny. Vo videu tak postupne porovnáva veľkosti a detaily jednotlivých modelov s existujúcimi smartfónmi.

Galaxy S20

Prvým, ktorému sa Max venoval, bol Galaxy S20. Hneď na začiatku pripomenul, že zaoblenie displeja všetkých modelov je naozaj minimálne. Čo sa veľkosti týka, Galaxy S20-ka ponúkne displej s uhlopriečkou na úrovni 6,2 až 6,3-palcov. Podľa všetkého je o malý kus väčší ako Galaxy S10, no napriek tomu sa v ruke drží lepšie.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/YouTube/xdadevelopers

Všetky aspekty smartfónu by mali sedieť s tým, čo uvidíme už 11. februára pri predstavení. Týka sa to pozície tlačidiel, centrovaného umiestnenie prednej kamery v podobe dierovitého výrezu a tiež pozície a rozmiestnenia snímačov zadného fotoaparátu. Dostupný by mal byť 64 MPx teleobjektív, 12 MPx ultraširoký snímač a 12 MPx hlavný snímač.

Galaxy S20+

Tento model už Max v podstate predstavil v podobe reálneho smartfónu skôr. Z hľadiska veľkosti je viditeľne dlhší ako Galaxy S10+, no čo sa šírky týka ide o podobné rozmery. Model Galaxy S20+ by mal ponúknuť 6,7-palcový displej, ktorý na rozdiel od predchodcu prinesie už len jediný fotoaparát vo výreze.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/YouTube/xdadevelopers

Ako bolo spomenuté, zaoblenie displeja je minimálne. Rozdiel ale nastáva na zadnej strane, kde v oblasti fotoaparátu pribudne snímač naviac. Okrem snímačov, ktoré dostane aj Galaxy S20, ponúkne „Plusko“ navyše ToF senzor pre 3D snímanie a snímanie hĺbky. Chýbať nebude LED blesk a mikrofón.

Galaxy S20 Ultra

Ide o najväčší a najvýkonnejší model z trojice. Ponúknuť by mal displej o uhlopriečke 6,9-palcov a taktiež centrovaný výrez s jediným fotoaparátom. Čo sa veľkosti týka, model S20 Ultra je oveľa väčší ako Samsung Galaxy Note 10+ a rovnako väčší ako OnePlus 7 Pro, ktoré sú už tak veľké smartfóny.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/YouTube/xdadevelopers

Najväčšia zmena nastane v masívnom zadnom výstupe pre fotoaparáty. Max podotkol, že tento CAD model je starší a reálny model Galaxy S20 Ultra neprinesie takéto chaotické rozmiestnenie jednotlivých snímačov. Bude ich však najviac, pričom prítomný bude 108 MPx teleobjektív s 10-násobným optickým priblížením, 48 MPx snímač so 100-násobným digitálnym priblížením, 12 MPx ultraširoký snímač a ďalší snímač, ktorého funkcia nie je známa. Nechýba však ale ani ToF snímač, LED blesk a mikrofón.

Pred predstavením ešte môžu nastať jemné zmeny v drobných detailoch

Samotne porovnanie modelov s reálnymi smartfónmi dáva tesne pred reálnym predstavením pohľad na to, čo môžeme od noviniek očakávať. Celkovo sa rozmery jemne zväčšili a to aj po stránke výstupu pre fotoaparáty. Max však upozorňuje, že reálne zariadenia môžu priniesť jemné zmeny v detailoch, no z väčšej časti sme sa pozerali na takmer skutočné modely.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú