Aktualizované 11.7.2024:

Malo ísť o koniec, nakoniec z toho vzišiel podvod na Slovákov. Presnejšie napísané, známy reťazec zavádzal celé Slovensko nepravdivou kampaňou. Mnoho zákazníkov jej uverilo a nakúpilo u predajcu spotrebnú elektroniku. Ako uviedli Tvnoviny, spoločnosť proti týmto tvrdeniam bráni a prípadom sa bude zaoberať Slovenská obchodná inšpekcia.

„Využi jedinečnú príležitosť a nakúp vybraný tovar za likvidačné ceny na e-shope aj predajniach,“ písal reťazec na svojich reklamných pútačoch. Iróniou je, že likvidačné ceny boli veľmi divne nastavené a pri niektorých produktoch si sa stretol s vyššou cenou v porovnaní s konkurenciou, kde ani žiadna zľava nebola.

Okay elektro zatvára
FonTech (screenshot)

„Išlo o marketingovú kampaň, ktorú realizujeme už viac ako 10 rokov. Doposiaľ sme ju robili len na lokálnej úrovni, teraz po prvý raz na republikovej úrovni. To, že z názvu akcie ,Zatvárame – všetko musí preč, 4. 7. o 20:00‘ niekto vydedukoval, že naše predajne už znova neotvoríme, nebudeme komentovať,“ uviedol pre Tvnoviny marketingový riaditeľ spoločnosti Jan Vyletěl.

Spoločnosť Okay sa už od roku 2022 topí v problémoch a hľadá investora. Zatiaľ sa jej to nedarí, čoho výsledkom mohla byť táto zavádzajúca kampaň. Mnohí ostali zmätení, média boli vo vytržení, a to všetko kvôli ničomu. Redakcia FonTech.sk kontaktovala rôzne predajne, ktorý boli otvorené aj po 4. júli 2024.

Do prípadu vstupuje SOI (Slovenská obchodná inšpekcia), ktorá sa podľa zdrojov bude prípadom zaoberať. V súčasnosti neevidujú žiadny podnet na prešetrenie.

„V tejto súvislosti si tunajší inšpektorát dovoľuje uviesť, že v súčasnosti neeviduje podania spotrebiteľov, týkajúce sa marketingovej kampane obchodníka OKAY Slovakia, spol. s r. o.,“ uviedla vo svojom stanovisko SOI pre Bratislavský kraj.

Pôvodný článok:

Obľúbený reťazec s elektronikou Okay sa mal so Slovákmi navždy rozlúčiť 4. júla 2024. Ako sme informovali, v tento deň mali byť zavreté všetky predajne v Česku a na Slovensku. Spoločnosť na margo toho avizovala výpredaje, ktoré ale mnohí kritizovali a v niektorých prípadoch o žiadnu zľavu nešlo alebo bola v porovnaní s konkurenciou smiešne nízka.

Tri dni po oficiálnym ukončení predaja spotrebnej elektroniky ale prepukol škandál. Väčšina predajní je stále otvorená a všetko nasvedčuje tomu, že elektropredajca Okay zavádzal celé Slovensko. Redakcia FonTech.sk pre utvrdenie kontaktoval viacero predajní a má exkluzívne stanoviská priamo z prevádzok, ktoré operujú aj napriek údajnému zatváraniu.

Predajňa Okay v Shopping Palace Zlaté Piesky nám zdvihla a potvrdila, že je otvorená. Dôvod, prečo je tomu tak, už prezradiť nechceli. Predajňu v Partizánskom taktiež na Google ukazuje ako otvorenú. Túto informáciu pre FonTech.sk potvrdil aj anonymný zdroj z Partizánskeho, podľa ktorého normálne funguje. Pri pokuse zavolať na predajňu sme sa však dočkali len hlasovej správy, že linka je dočasne nedostupná.

Otvorená je aj predajňa na ulici Dolnočermánskej v Nitre. V tomto prípade sme sa predstavili ako zákazník, ktorý by sa rád informoval ohľadom otváracích hodín po avizovanej likvidácii a zatváraní všetkých predajní. „Nečítajte tie hlúposti na internete,“ povedala zamestnankyňa predajne do telefónu. Podľa jej slov je predajňa normálne otvorená a bude tomu tak aj v blízkej budúcnosti.

Okay

Okay zavádza ľudí

Okay prevádzkoval na Slovensku a v Česku desiatky predajní s elektronikou a nábytkom. O jeho osude sa špekulovalo už dlhší čas, preto jeho definitívny koniec nemusí byť pre mnohých zákazníkov veľkým prekvapením. Ale kde je ten koniec? Väčšina predajní je otvorených a všetko pokračuje ako keby sa nič nestalo.

Ako sme informovali, spoločnosť Okay v roku 2022 vykázala tržby presahujúce 65 miliónov eur. Čistá strata vo výške 1,74 milióna eur však vyvoláva obavy o jej finančnú stabilitu. V Českej republike sa príjmy v roku 2021 prepadli na takmer 194 miliónov eur, pričom bola vykázaná strata približne 2,7 milióna eur. Aktualizované údaje za nasledujúci rok nie sú k dispozícii.

Toto uviedol samotný predajca:. „Zatvárame – Všetko musí preč! 4. 7. o 20:00 zatvárame predajne Okay. Využi jedinečnú príležitosť a nakúp vybraný tovar za likvidačné ceny na e-shope aj predajniach. Vybav si domov v novom elegantnou sedačkou, pohodlnou posteľou alebo modernými spotrebičmi. Sklady máme obmedzené a tovar rýchlo mizne, preto na nič nečakaj!,“ informuje reťazec. Kontaktovať zákaznícku linku a hovorcu pre médiá sa nám nepodarilo. Predajcu budeme opäť kontaktovať v pondelok a oficiálne stanovisko do článku doplníme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú