banner-mate-9Legendárna fínska značka plánuje svoj návrat do sveta smartfónov. Prvej novej Nokie by sme sa mohli dočkať už čoskoro a zatiaľ sa špekuluje o možnom hardvérovom vybavení. Vlajková loď by mala obsahovať špecifikácie, za ktoré sa rozhodne nebude musieť hanbiť.

Nokia si prešla vo svojom „záverečnom“ období mnohými útrapami a nakoniec skončila v rukách Microsoftu. Ten pod svojim názvom vydával smartfóny s operačným systémom Windows, ktorý však veľký úspech nezaznamenal. Samozrejme, našiel si aj svojich skalných priaznivcov. Zmluva, ktorú tieto dve spoločnosti uzavreli, mala platnosť len dva roky, preto sa s končiacou dohodou plánuje Nokia vrátiť znova na trh so svojimi vlastnými zariadeniami. Mohlo by sa tak stať už budúci rok na výstave MWC 2017 v Barcelone. Tam zrejme bude predstavená hneď vlajková loď, ktorá ponesie fantastické špecifikácie.

nokia-smartphone-1200x0

TIP: Nokia potvrdila návrat k smartfónom v roku 2017

Predná strana by mala byť osadená displejom o veľkosti 5,2″- 5,5″ s jemným QHD rozlíšením. O výkon sa postará výkonný procesor Snapdragon 820. Veľkosť operačnej pamäte RAM zatiaľ nie je známa, no podľa ostatných indícii nebude menšia ako 3 GB, čo je v dnešnej dobe považované za úplné minimum, minimálne v segmente vlajkových lodí.

nokia

Skvelou správou však je aj to, že fotoaparát bude vybavený kvalitnou optikou Carl Zeiss. Ak chce ísť fínsky „nováčik“ s trendom, tak svoje zariadenie zabalí aspoň do hliníkovej konštrukcie a nevylučuje sa ani vodeodolnosť. Zatiaľ sú tieto informácie len špekulovaním, no ak by takéto zariadenie Nokia predstavila, zrejme by nemala problém zaradiť sa medzi ostatných úspešných výrobcov smartfónov a veľa zákazníkov by sa tak mohlo vrátiť k svojej obľúbenej značke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP