banner-mi-note-2O návrate legendárnej značky Nokia k výrobe smartfónov sa hovorí už poriadne dlho, no samotná Nokia to až doteraz nepotvrdila. Zakladateľ spoločnosti sa to však rozhodol zmeniť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Stalo sa tak na každoročnej udalosti zvanej „Capital Markets Day“, kde odhalil stratégie, operácie a finančné ciele spoločnosti do budúcna. Tento rok sa CMD konalo v Barcelone a nás zaujala najmä snímka nižšie. Ako môžeme vidieť, Nokia má naozaj v pláne vrátiť sa na trh so smartfónmi už budúci rok. Potvrdilo sa aj to, že Nokia si nebude smartfóny vyrábať sama a bude spolupracovať s mnohými spoločnosťami, ako napríklad s Finnish, HMD Global a Hon Hai Precision Industry Co, ktorú väčšina z nás pozná ako Foxconn.

Microsoft Lumia 950 XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia-cmd-2016-1

TIP: CEO spoločnosti Nokia: Chystáme návrat na spotrebiteľský trh!

Nokia poskytne patenty, ktoré HMD využije na vývoj a predaj smartfónov, respektíve príslušenstva. Na druhej strane, Foxconn zas bude mať na starosti hlavne výrobu a z istej časti tiež výskum spolu s vývojom. Táto spolupráca potrvá po dobu 10 rokov, po ktorých budú môcť spoločnosti dohodu obnoviť alebo ukončiť.

nokia-cmd-2016

Jedným z prvých predstavených zariadení by mohol byť tablet D1C s 13,8-palcovým FullHD displejom. Únik z benchmarku prezradil aj procesor Snapdragon 430, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Ďalšie informácie o plánoch sa pravdepodobne dozvieme na MWC 2017 priamo od CEO Nokie, Rajeeva Suriho.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
28%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
6%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.