banner-mi-note-2O návrate legendárnej značky Nokia k výrobe smartfónov sa hovorí už poriadne dlho, no samotná Nokia to až doteraz nepotvrdila. Zakladateľ spoločnosti sa to však rozhodol zmeniť.

Stalo sa tak na každoročnej udalosti zvanej „Capital Markets Day“, kde odhalil stratégie, operácie a finančné ciele spoločnosti do budúcna. Tento rok sa CMD konalo v Barcelone a nás zaujala najmä snímka nižšie. Ako môžeme vidieť, Nokia má naozaj v pláne vrátiť sa na trh so smartfónmi už budúci rok. Potvrdilo sa aj to, že Nokia si nebude smartfóny vyrábať sama a bude spolupracovať s mnohými spoločnosťami, ako napríklad s Finnish, HMD Global a Hon Hai Precision Industry Co, ktorú väčšina z nás pozná ako Foxconn.

Microsoft Lumia 950 XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia-cmd-2016-1

TIP: CEO spoločnosti Nokia: Chystáme návrat na spotrebiteľský trh!

Nokia poskytne patenty, ktoré HMD využije na vývoj a predaj smartfónov, respektíve príslušenstva. Na druhej strane, Foxconn zas bude mať na starosti hlavne výrobu a z istej časti tiež výskum spolu s vývojom. Táto spolupráca potrvá po dobu 10 rokov, po ktorých budú môcť spoločnosti dohodu obnoviť alebo ukončiť.

nokia-cmd-2016

Jedným z prvých predstavených zariadení by mohol byť tablet D1C s 13,8-palcovým FullHD displejom. Únik z benchmarku prezradil aj procesor Snapdragon 430, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Ďalšie informácie o plánoch sa pravdepodobne dozvieme na MWC 2017 priamo od CEO Nokie, Rajeeva Suriho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP