Filmové štúdio Lionsgate nepoľavuje a ohlásilo ďalšiu výraznú posilu pre pokračovanie akčného nárezu John Wick 4. Do role Winstona sa vracia známa tvár, herec Ian McShane, informuje Empire. Ten sa už, ako obvykle, zhostí role záhadného majiteľa hotela Continental, ktorý slúži ako útočisko pre rôznych nájomných vrahov.

Režisér Chad Stahelski vyhlásil, že je šťastný z návratu skvelého herca a zároveň postavy, ktorá definovala filmové univerzum a svet Johna Wicka. McShane tak doplnil zoznam ďalších známych mien ako Lawrence Fishburne, ktorý sa vracia do role kráľa Boweryho z newyorského podsvetia, či Lance Reddick ako recepčný spomínaného hotela Continental.

Lionsgate

Dej neznámy, osadenstvo na jednotku

Keďže samotný príbeh je stále zahalený rúškom tajomstva, o tom kto pôjde tentokrát po krku Johnovi Wickovi veľa nevieme.  Avšak zoznam kandidátov na efektné bojové súboje je poriadne ostrý a zaujímavý.

Postupné obsadzovanie vedľajších postáv neustále vyvolávalo nadšené reakcie fanúšikov tejto akčnej série. Predovšetkým informácie o angažovaní majstra bojových umení Donnie Yena prinieslo veľkú pozornosť. Podľa režiséra by mal hrať Yen známeho priateľa Johna Wicka, ktorý zdieľa rovnakú históriu a viacero spoločných nepriateľov.

Čítal si už? 
Netflix ruší známu fantasy sériu a viaceré seriály. Tieto všetky skončia

Ak pridáme udalosti z konca tretej časti, môže to značiť, že vo filme budú proti sebe bojovať  viaceré znepriatelené koalície bojovníkov. Plejádu potenciálnych zabijakov dopĺňajú obľúbený bojový hrdina B-čkových filmov Scott Adkins či Hiroyuki Sanada, ktorého sme mohli nedávno vidieť vo filme Mortal Kombat.

Warner Bros.

K nabitej drsnej zostave akčných hercov sa prekvapivo pridáva Bill Skarsgard, ktorého charakter postavy zostáva utajený a bude zaujímavé sledovať jeho tradičný dramatický herecký prejav v tomto akciou nabitom filme.

Až v budúcom roku

Samotné prípravy filmu sprevádza viacero zaujímavosti, ale aj komplikácií, ako to už pri dnešnej pandemickej situácii býva. Po prvotnom oznámení pôvodného dátumu premiéry, plánovanej na 21. mája 2021, sa konkurenčný Warner Bros. rozhodol nasadiť na rovnaký dátum premiéru očakávaného štvrtého pokračovania filmu Matrix, kde si rovnako strihne hlavnú úlohu Keanu Reeves.

YouTube

Oba filmy však rovnako zasiahla pandémia a práce na nich teda museli byť odložené a nový termín premiéry John Wick 4 bol posunutý na jar 2022. Zaujímavosťou tiež je, že režisér Chad Stahelski bol kaskadérom a koordinátorom bojových umení práve pri prvom natáčaní Matrixu v roku 1999.

Ostáva nám len veriť, že na budúci rok sa dočkáme rovnako akčnej adrenalínovej jazdy s brilantnou bojovou choreografiou, akú nám priniesli posledné tri diely. Minimálne herecké obsadenie nám dáva prísľub pestrej žánrovej akčnej jazdy, čo so sebou zároveň prináša aj veľké očakávania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP