Veľkolepý návrat. Godzilla a King Kong dostanú nový film a zničia všetko, čo stojí na Zemi
Dvojica monštier Godzilla a King Kong sa vráti na filmové plátna a tvorcovia opäť sľubujú totálnu deštrukciu a veľkovýpravný zážitok. Portál Collider informuje o detailoch prichádzajúcej novinky.
To, že do tzv. MonsterVerse, teda filmového univerza s megalomanskými príšerami na čele s Godzillou a King Kongom, dorazí nový film, je známe už dávnejšie. Najnovšie poznáme už aj detaily ohľadom príbehového zasadenia a tvorcoch, ktorí sa za blockbuster postavia.
Na rozdiel od Godzilla vs. Kong, v ktorom diváci konečne dostali definitívnu odpoveď na to, kto je kráľom džungle, keď si tu ikonické príšery zmerali sily, v novej snímke budú Godzilla aj King Kong spolupracovať a postavia sa proti novej globálnej hrozbe.

Tvorcovia sľubujú zmysluplné rozvíjanie celého univerza a odpovede na viaceré otázky, ktoré diváci po pozretí predchádzajúcich filmov majú. Ide napríklad o dávne spolužitie medzi ľuďmi a Titánmi, mytológiou podzemného sveta či Ostrova lebiek.
Nová snímka rovnako ukáže, čo v dávnej minulosti stálo za úpadkom Titánov a odhalí obrovskú bitku, ktorá definovala ich prepojenie na svet ľudí a ich ochranu.
Stávka na istotu
Na režisérsku stoličku sa po úspechu Godzilla vs. Kong opäť vráti Adam Wingard so svojím tímom, scenár k nemu zabezpečí Terry Rossio, ktorý napísal aj príbeh k predchádzajúcemu filmu. Očakávať teda môžeme stávku na istotu a podobný zážitok ako v minulom roku.
Štúdio Warner Bros. tiež potvrdilo návrat viacerých známych tvárí z predchádzajúcich filmov. Menovite ide o hercov ako Rebecca Hall, Brian Tyrree Henry alebo Kaylee Hottle. Zatiaľ však nevieme, či v chystanom filme uvidíme aj dve najväčšie hviezdy Godzilla vs. Kong – Alexandera Skarsgarda a Millie Bobby Brown.
Nový film zatiaľ nemá žiadny konkrétny názov, jeho premiéra je naplánovaná na 15. marca 2024. Celkovo pôjde o piaty film v MonsterVerse, o ktorý majú diváci veľký záujem – predchádzajúca štvorica blockbusterov už Warnerom zarobila takmer dve miliardy dolárov. Všetky filmy sú dostupné na streamovacej službe HBO Max.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Stačilo 24 hodín. Netflix má nový hit, drsná novinka o elitnej jednotke ohúrila svet

Je to tu. Najväčšie fantasy roka sa ukazuje v prvom traileri, odhaľuje veľkú vojnu

VIDEO: Kultová séria začína odznova. Resident Evil je späť a nikdy nevyzeral lepšie

Program na večer je jasný. Akčný veľkofilm 2026 práve dorazil na známu službu aj s dabingom

Legendárny seriál po 7 rokoch dostáva nástupcu. Prvá časť práve pribudla online
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

V Eurojackpote padla absolútne šialená výhra. Šťastlivcovi peniaze vystačia na luxusné jachty a ďalšie tri životy

Zvrat v prípade smrteľnej nehody v Čunove: 15-ročný vodič bude stíhaný na slobode

Ryžu daj po uvarení do chladničky. Jednoduchý trik zmení, ako tvoje telo spracuje sacharidy

Slovenky v honbe za zdravím posielajú dáta cudzím firmám. Experti odhalili, ktoré aplikácie sú hrozbou

Pri Madride evakuujú 40-tisíc ľudí. Vietor ženie požiare k ďalším obciam, Španielsko vyhlásilo núdzový stav
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Dve automobilové veľmoci sa spojili a trh sa otriasa. Európu zaplavia novými dostupnými autami
- Slováci ju stále kupujú, Európa jej dáva zbohom. Ikonická súčasť áut mizne rekordným tempom
- Väčšina ľudí ju nikdy nevypne. Televízory kazí funkcia, ktorú výrobcovia zapínajú automaticky
- Program na večer je jasný. Akčný veľkofilm 2026 práve dorazil na známu službu aj s dabingom
- Legendárna sonda sa konečne prebrala. Po 20 rokoch mieri za hranice slnečnej sústavy
-
- Slováci ju stále kupujú, Európa jej dáva zbohom. Ikonická súčasť áut mizne rekordným tempom
- Dve automobilové veľmoci sa spojili a trh sa otriasa. Európu zaplavia novými dostupnými autami
- Netflix má dôvod na obavy. Európa požehnala obchod storočia, vznikne nová služba
- Legendárna sonda sa konečne prebrala. Po 20 rokoch mieri za hranice slnečnej sústavy
- Nové sci-fi práve dorazilo online. Ponúkajú ho dve služby, je tu však zlá správa
-
- Slováci ju stále kupujú, Európa jej dáva zbohom. Ikonická súčasť áut mizne rekordným tempom
- Majú zásoby až 100 miliárd m³. Prehliadaný štát dodá EÚ nový zdroj plynu, spustia ho rekordne rýchlo
- Akčný veľkofilm prichádza online. O pár dní ho aj s dabingom pridá známa služba
- Slováci čoskoro získajú nové právo, ktoré sa výrobcom páčiť nebude. Týka sa mobilov, TV aj práčok
- Čakali sme 40 rokov. Akčná novinka práve pribudla online aj s dabingom, dá sa pozrieť aj zadarmo
Klimatická zmena ohrozuje cesty, železnice aj letiská. Európa na nové extrémy nie je pripravená
Nemecko kritizuje nové pravidlá EÚ pre plyn. Riskujeme energetickú bezpečnosť
Elektromobily na Slovensku prudko pribúdajú. Za rok ich počet vyskočil o 65 %
Mochovce sa posunuli k spusteniu 4. bloku. Reaktor je uzavretý, blíži sa prvá štiepna reakcia
Extrémne sucho sa rozšírilo na veľkú časť Slovenska. Najhoršia situácia je v týchto oblastiach
Čínske autá zaplavujú Rusko. Export sa za rok viac než zdvojnásobil
Apple na chvíľu zosadil Nvidiu. Trhy začínajú pochybovať o AI bubline
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

V Eurojackpote padla absolútne šialená výhra. Šťastlivcovi peniaze vystačia na luxusné jachty a ďalšie tri životy

Zvrat v prípade smrteľnej nehody v Čunove: 15-ročný vodič bude stíhaný na slobode

Ryžu daj po uvarení do chladničky. Jednoduchý trik zmení, ako tvoje telo spracuje sacharidy

Slovenky v honbe za zdravím posielajú dáta cudzím firmám. Experti odhalili, ktoré aplikácie sú hrozbou

