Americká televízna spoločnosť HBO sa oficiálne môže pochváliť novodobým hitom. Sci-fi sága režisérskeho veterána Ridleyho Scotta je pre stanicu najúspešnejším televíznym debutom od spustenia streamovacej služby HBO Max, čím si projekt ešte pred koncom prvej série vyslúžil pokračovanie.

Fanúšikovia sci-fi a kvalitnej televíznej zábavy majú dôvod na radosť. Ambiciózny seriálový projekt Ridleyho Scotta Raised by Wolves v hlavnej úlohe s hviezdou Vikingov, Travisom Fimmelom, sa dočká pokračovania. Ako informuje Hollywood Reporter, streamovacia spoločnosť HBO vyjadrila spokojnosť nad kvalitou seriálu aj diváckym záujmom a ešte pred koncom prvej série si objednala pokračovanie.

Raised by Wolves je najsledovanejším seriálom streamovacej služby HBO Max, ktorá bola v Spojených štátoch a vybraných regiónoch spustená v máji tohto roka. Slovenskí diváci si seriál môžu pozrieť v rámci služby HBO Go. Záujem divákov podľa vyjadrenia programovej riaditeľky Sarah Aubrey každý týždeň rastie približne o 50%, čo jasne naznačuje potenciál do budúcnosti.

Zaujímavosťou je, že seriál nemal pod hlavičkou HBO Max vôbec štartovať. Pôvodne bol totiž plánovaný ako projekt televíznej spoločnosti TNT, od ktorej ho neskôr odkúpila spoločnosť Warner Bros. pre svoju streamovaciu službu.

V centre príbehu seriálového eposu stojí dvojica androidov – Otec a Matka, ktorí sú poverení výchovou ľudských detí na odľahlej planéte Kepler 22-b. Pokojnú existenciu čoskoro naruší skupinka ľudí, ktorí deťom odhalia, že dvojica androidov zďaleka nie je taká neškodná, ako sa na prvý pohľad tvári.

Seriál podľa diváckych ohlasov vyniká predovšetkým svojim neopozeraným zasadením a komplikovanými postavami s nejednoznačnými motívmi. Zároveň sa nebojí filozofovať a pohrávať s komplexnými témami zameranými na náboženstvo, rodinné hodnoty a ničivú podstatu človeka.

Keďže prvá séria Raised by Wolves na svoje vyvrcholenie stále iba čaká, detaily o pokračovaní sú zatiaľ držané v tajnosti. Isté je, že sa na ňom budú podieľať ako tvorca seriálu Aaron Guzikowski, tak aj Ridley Scott, pre ktorého projekt v role režiséra predstavuje seriálový debut.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP