Skvelé správy pre fanúšikov Geralta z Rivie, horšie naopak pre tých, ktorí ho radi nemajú. Netflix si svoju značku Zaklínač plánuje kultivovať a o zabijakovi monštier budeme v budúcnosti ešte hodne počuť.

Ako upozorňuje Verge, streamovací gigant sa na nedávnom evente pochválil viacerými informáciami z populárneho fantasy univerza. Najdôležitejšou správou je, že Zaklínač s určitosťou dostane aj tretiu sériu.

Netflix informáciu potvrdil ešte pred premiérou druhej série, ktorá v rámci služby štartuje 17. decembra. Ešte nedávno sa jej tvorcovia nechali počuť, že pokračovanie Zaklínača bude závisieť predovšetkým od úspechu čerstvej série, nikto si však nevedel predstaviť, že by streamovacia spoločnosť dala svojej zlatej značke stopku už po druhej sérii.

Na ceste aj nový film

Okrem potvrdenia pokračovania Netflix prekvapil oznámením, že Zaklínač sa dočká aj ďalšieho filmového spin-offu. Projekt zatiaľ nemá oficiálny názov, s určitosťou pôjde o anime snímku, ktorá bude skôr nevinného charakteru a bude určená pre rodiny s deťmi.

Twitter

O film sa postarajú rovnakí tvorcovia, akí stáli za nedávnym spin-offom The Witcher: Nightmare of the Wolf, film však napriek priaznivým recenziám u divákov príliš neuspel a pre Netflix išlo skôr o sklamanie. Potvrdenie ďalšieho anime, navyše so zameraním na rodiny, je preto prekvapením.

Záplava nových videí

Netflix ďalej predstavil viaceré klipy z druhej série Zaklínača. Diváci sa konečne môžu pozrieť na rolu Kristofera Hovju, ktorý vo fantasy sérii zastane úlohu prekliateho šľachtica Nivellena.

Pôjde o prvú epizódu druhej série, ktorá by zároveň pre hlavnú dejovú linku nemala mať väčší význam, keďže príbeh vychádza len z poviedky Grain of Truth. Viac o príbehu i postave Nivellena sa dozvieš v samostatnom článku.

Druhý klip sa sústredí na Geralta a Ciri a stret s prichádzajúcou príšerou, tretie video naopak divákov necháva nahliadnuť do zákulisia a predstavuje cestu k druhej sérii.

Na záver sa Netflix pochválil aj vôbec prvými zábermi z ďalšieho pripravovaného spin-offu s názvom Blood Origin, ktorá sa bude odohrávať približne 1 200 rokov pred udalosťami seriálu a zameria na príbeh prvého Zaklínača na zlatý vek civilizácie elfov.

Blood Origin sa rovnako predstaví aj okolnosti, ktoré predchádzali k tzv. „Konjukcii sfér“, kľúčovej udalosti v univerze Zaklínača, kedy sa otvorili brány medzi paralélnymi svetmi a vymazali sa hranice medzi svetmi ľudí, elfov a príšer.

Kedy na Netflixe The Witcher: Blood Originuvidíme nateraz nevieme, predbežne sa hovorí o druhej polovici budúceho roka.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú