Fanúšikovia Formuly 1 majú ďalší dôvod na radosť. Po tom, čo bola potvrdená ďalšia séria obľúbeného “dokumentárneho” seriálu F1: Drive to Survive mapujúceho celú tohtoročnú sezónu od streamovacej spoločnosti Netflix, sa z prostredia populárnych motoristických závodov chystá natočiť svoj vlastný film aj konkurenčná platforma Apple.

Podľa oficiálnych informácií od Apple sa na režisérsku stoličku posadí režisér Joseph Kosinski, ktorý svojím nedávnym megahitom Top Gun: Maverick už stihol dokázať, že adrenalín a dynamická akcia mu nie sú cudzie.

Stíhacích pilotov ale tentokrát vystriedajú piloti F1 a podľa ďalších potvrdených správ by mal do kokpitu monopostu zasadnúť aj hviezdny Brad Pitt.

Brad Pitt
TMDB

Tvorcovia názov snímky doteraz nezverejnili, verejnosti však načrtli aspoň hlavnú premisu.

Tá by sa mala zamerať na postavu Brada Pitta ako jazdca odchádzajúceho do dôchodku, ktorý si musí vybrať mladšieho tímového kolegu, aby spoločne zabojovali o jeho posledný titul majstra sveta.

Zaujímavosťou dua Pitt a Kosinski je, že film z prostredia motoristických pretekov sa pokúsili nakrútiť už v minulosti. Herec si mal v titule s názvom „Go Like Hell“ zahrať skutočnú postavu automobilového dizajnéra Carolla Shelbyho navždy spojeného s modelmi Cobra a Ford Mustang. Jeho verzia príbehu však nakoniec bola vyrozprávaná prostredníctvom oscarovej snímky Le’Mans 66, v ktorej Shelbyho stvárnil Matt Damon.

Film s podporou legendy motoristického športu

Režisérovi Kosinskemu po novom Top Gune pomôže ďalší nefalšovaný autentický zážitok naservírovať aj žijúca legenda F1 a 7-násobný majster sveta Sir Lewis Hamilton, ktorý bude spoločne s Jerrym Bruckheimerom a Chadom Omanom film aj produkovať.

Tvorcovia tiež môžu počítať s vysokým rozpočtom vo výške približne 140 miliónov dolárov, čo korešponduje s neustálým navyšovaním investícií Apple do vlastného obsahu.

TMDB

Odhad na rok 2022 hovorí o 8 miliardách dolárov, pričom predpovede na rok 2025 sa hýbu až na závratných 14 miliardách, čím už Apple začne plnohodnotne konkurovať aj lídrom v streamovacom segmente.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP