Najnovší marvelovský počin Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch nečakane boduje v kinách po celom svete a už teraz možno povedať, že má našliapnuté stať sa komerčne najúspešnejším filmom tohto roka.

Podľa portálu Variety novinka zarobila počas prvého víkendu 71,4 miliónov dolárov. V rebríčku otváracích víkendov sa stala druhou komerčne najúspešnejšou snímkou v tomto roku, keď tesne prekonala deviaty diel akčnej ságy Rýchlo a zbesilo so zárobkom 70 miliónov dolárov. Na prvom mieste tróni ďalšia komiksovka Black Widow, ktorá zarobila 80,3 milióna dolárov.

Porazeným sa však v tomto prípade zdá byť Black Widow so Scarlett Johansson. Prvej tohtoročnej novinke zo štvrtej fázy Marvelu uškodilo simultánne uvedenie premiéry v kinách a na streamovacej platforme Disney+. Obrovské tržby po prvom otváracom víkende tak okamžite vystriedal strmý pád nadol a komerčné fiasko bolo na svete. Shang-Chi sa na streamovacej službe Disney objaví najskôr po 45 dňoch od premiéry, podobné fiasko sa preto neočakáva.

Veľký komerčný potenciál prináša až Ázijské dobrodružstvo 

Recept na výsledný komerčný úspech tak nečakane ukazuje až exotická sólovka Shang-Chi. Prekvapivo skvelé hodnotenia po celom svete spojené s vysokými tržbami je presne to, čo tvorcovia z MCU očakávali od Black Widow.

Samotnú marvelovskú novinku viacerí kritici na svete označujú ako jedno z najpríjemnejších prekvapení tohto roka a zároveň jednu z najlepších sóloviek v rámci MCU. Ázijské komiksové dobrodružstvo ponúka neopozeraný a originálny svet s neuveriteľnou choreografiou. Hodnotenie filmovej novinky si môžeš prečítať aj v našej recenzii.

Skvelé časy zažívajú aj horory

S prichádzajúcou jeseňou zažívame nástup hororových filmov. Brutálne pokračovanie Muž v temnote 2 je jedno z prekvapení roku v tomto žánri, čoho dôkazom je aj to, že sa už 5 týždňov od svojej premiéry drží v TOP 10 najzárobkovejších filmov s takmer 29 miliónmi dolárov.

TMDB.org

Skvelé oživenie legendy s hákom sa podarilo aj režisérovi Niovi DaCostovi. Jeho Candyman kraľuje po dvoch týždňoch s celkovými tržbami takmer 40 miliónov dolárov. Trio komerčne úspešných hororov by mohla uzavrieť novinka Malignant od režiséra Jamesa Wana, ktorá sa len postupne udomácňuje v kinách a podľa prvých recenzií má nábeh stať sa hororovým kráľom roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú