Autopilot Tesly je už v aktuálnom štádiu zrejme tým najpokročilejším asistentom riadenia, akého môžeme v autách nájsť. CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, však prezradil pár nových detailov o pripravovanej veľkej aktualizácii, informoval portál Electrek.

Kompletne prepracovaný zdrojový kód autopilota príde do Tesiel v priebehu 6 až 10 týždňov. Vo všeobecnosti pôjde o najväčšiu aktualizáciu systému doposiaľ. Samotný Musk už nového autopilota testuje vo svojej Tesle a v jednom z tweetov napísal, že po ceste z domu do práce nemusel takmer vôbec zasahovať do riadenia auta.

Zdá sa teda, že Tesly budú schopné po aktualizácii plnohodnotného autonómneho riadenia. Aktualizácia však najskôr príde len pre vybranú menšiu skupinu používateľov a Tesla nechce nič zbytočne uponáhľať, kvôli čomu si počká na spätnú väzbu od širšej skupiny vodičov, aby mohla pred finálnym vypustením urobiť prípadné zmeny v kóde.

Jednou z nových funkcií autopilota bude dokonca aj schopnosť obchádzať výtlky na ceste, ak to bude bezpečné, napísal Musk v ďalšom tweete. Nejak si však nevieme predstaviť, ako by zvládol tento pokročilý systém slovenské cesty. To by bol zrejme ideálny záťazový test. Ak nebude možné výtlk obísť, auto pred ním aspoň spomalí, aby sa zamedzilo prípadným poškodeniam.

Zdroj: Electrek, Twitter

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú