Každý rozumne zmýšľajúci človek chce za svoje peniaze dostať čo najviac. Platí to prakticky vo všetkom, aj pri elektromobiloch. Určite chceš aj odpoveď na otázku, ktorý elektromobil ponúka najlepší dojazd k pomeru jeho ceny.

My sme sa na túto problematiku detailne pozreli. Nórsky magazín Motor.no každoročne testuje najpopulárnejšie nové elektromobily a ich reálny dojazd, pričom trasa je vždy rovnaká. Aby sa dali hodnoty porovnávať aj medzi jednotlivými rokmi, snažia sa vozidlá testovať aj v rovnakých poveternostných podmienkach, pričom vždy vykonávajú zimný aj letný test.

Pre účely nášho porovnania sme pracovali s dátami skutočných letných dojazdov, kedy sa vonkajšia teplota pohybovala na úrovni okolo 20 stupňov Celzia. Vybrali sme iba tie vozidlá, ktoré sú dostupné aj na Slovensku, pričom ceny sú aktuálne k 23. februáru 2023. Víťaza tohto testu by si zrejme netipoval správne, no to nie je jediné prekvapenie v našom porovnaní najlepších elektromobilov z hľadiska ceny / dojazdu.

Do Top 10 sa dostali nečakané modely aj jasní favoriti

Asi nikoho neprekvapí, že do zoznamu najlepších 10 elektromobilov z hľadiska pomeru ceny a dojazdu sa dostali obe cenovo dostupné Tesly, teda Model Y aj Model 3. Ani jeden z Muskovych elektromobilov ale nie je víťaz.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP