Moderné smartfóny a kvalitné fotoaparáty dokážu zachytiť fotografie s rozlíšením nanajvýš niekoľko desiatok megapixelov. Ázijský projekt od spoločnosti BigPixel však posunul latku ešte omnoho, omnoho vyššie. Z veže známej ako „Perla východu“ bola zachytená fotografia Šanghaja v obrovskom 195 gigapixelovom rozlíšení, ktoré odhaľuje množstvo detailov.

Fotografia s tak vysokým rozlíšením je výsledkom práce spoločnosti BigPixel. Záber je pritom niekoľko tisícnásobne väčší ako v prípade aj tých najlepších dostupných fotoaparátov a hravo prekonáva aj dnešné smartfóny vybavené 40 MPx snímačom. Fotka si rýchlo získala pozornosť celého sveta a už za krátky čas si ju prezrelo viac ako 8 miliónov ľudí, ktorí ju šírili aj na sociálnych sieťach.

Úchvatné detaily na 195 gigapixelovej fotke

Tento obrovský a nesmierne detailný záber zachytáva 360° panorámu Šanghaja. Nejde však o najväčšiu fotografiu, aká kedy bola vytvorená, no v Ázii si svojou kvalitou a úchvatným 195 gigapixelovým rozlíšením získala jednoznačné prvenstvo. Spoločnosť BigPixel pritom prezradila, že toto jej umelecké dielo je výsledkom spájania jednotlivých záberov, ktoré vo výsledku ponúkajú po veľkom priblížení unikátny a detailný výhľad na ulice tohto mesta.

Nenechaj si ujsť
Toto je fotografia Zeme s 80 biliónmi pixelov. Nevídaný pohľad na našu planétu prináša skvelý zážitok

Pri takomto rozlíšení so stovkami miliárd pixelov je tak možné vidieť z niekoľkých kilometrov aj výrazy tvárí či poznávacie značky áut. Táto fotografia však nie je prvým dielom svojho druhu a spoločnosť BigPixel v minulosti vytvorila aj panoramatické zábery niekoľkých ďalších miest. S neuveriteľnými detailmi si tak môžeme pozrieť aj Severnú Kóreu, Macao, Šen-čen či Hong Kong. Spomínanú fotografiu Šanghaja so 195 gigapixelovým rozlíšením si môžeš pozrieť na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom