Predstavenie nových iPhonov sa už nezadržateľne blíži a na internete sa objavuje množstvo únikov, ktoré nám prezrádzajú, ako budú tohtoročné modely vyzerať. O jeden sa postaral aj známy leaker LeaksApplePro, ktorý ho priniesol v spolupráci so svojim nemenovaným zdrojom. Ten má mať blízko ku spoločnosti Apple a dokonca mal držať nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v rukách.

Ako píše LeaksApplePro vo svojom vlákne na sociálnej sieti Twitter, drahšie modely majú prísť s prepracovaným dizajnom výrezu pre snímač tváre Face ID. Druhým dychom ale dodáva, že táto novinka nebude nijak vplývať na funkčnosť technológie.

Ide len o vizuálnu zmenu, pomocou ktorej sa Apple snaží odlíšiť lacnejšie verzie iPhonu 14 od drahších modelov „Pro“. Zdroj, ktorý mal zatiaľ nepredstavené zariadenia testovať tiež uviedol, že iPhone 14 Pro Max je hrubý a ťažký podobne ako predošlé verzie.

YouTube/Unbox Therapy/Screenshot

Problémy s fotoaparátom a lepšie reproduktory

LeaksApplePro upozorňuje, že Apple má tesne pred predstavením noviniek problémy s fotoaparátom. Ten by mal dostať vyššie rozlíšenie až 48 Mpx a samozrejme prepracované technológie. A aj keď má byť snímač jeden z najlepších vo svojej kategórii, špičkou bude len v dobrých svetelných podmienkach.

Akonáhle sa vonku vyskytne tma a zariadenie pracuje v nočnom režime, zábery sprevádza veľké množstvo šumu. Podľa leakera je ho dokonca viac ako na predošlom iPhone 13 Pro (Max) s 12 Mpx fotoaparátom. Zatiaľ však nič nie je oficiálne a podobné problémy môže spoločnosť Apple vyriešiť aj pomocou softvérového vylepšenia. Nie je teda dôvod na obavy.

Naopak, vcelku pozitívne sú informácie, ktoré sa týkajú reproduktorov. Podľa úniku majú pripravované smartfóny s označením „Pro“ priniesť kvalitnejší a čistejší zvuk než predchodcovia. Toto isté platí aj o výdrži batérie, pri ktorej na podrobný test žiaľ nemenovaný zdroj nemal dostatok času. Podľa jeho pocitov by však mohla vydržať o niekoľko hodín dlhšie, než na iPhone 13 Pro Max.

YouTube/Unbox Therapy/Screenshot

Zatiaľ nie je známe, kedy bude iPhone 14 predstavený verejnosti, no mohol by tomu tak byť už v polovici septembra. Do tej doby musíme brať podobné úniky s miernou rezervou, nakoľko stále nejde o žiadne oficiálne informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP