Prvé zmienky o novom štandarde USB 3.2 prišli na svet ešte počas júlových týždňov. Napriek tomu, že USB-C stále nie je v mnohých zariadeniach zaužívaným štandardom, organizácia USB-IF sa ho rozhodla vylepšiť a vytvoriť USB 3.2.

Pripojenie našich smartfónov prostredníctvom USB-C portu k počítačom je takmer bežnou záležitosťou. Mnohí výrobcovia elektroniky ale ešte stále využívajú štandardy USB staré aj niekoľko rokov. Aj keď je absencia USB-C výrazná, teraz tento štandard dostáva nové vylepšenia, ktoré ho robia ešte dokonalejším.

Ešte lepšie, ešte rýchlejšie

Najvýraznejšou zmenou je využitie niekoľkých dátových liniek, pričom sa stále budú môcť využiť existujúce USB Type-C káble. Pri vývoji došlo taktiež na vylepšenie rozbočovača, čím sa zvýšila celková prenosová rýchlosť a stabilita pri prenosoch medzi jednou a dvoma dátovými linkami. Vďaka týmto inováciám bude možné prenášať dáta rýchlosťou až 10 GB/s.

Nenechaj si ujsť
Nový multifunkčný USB Type-C adaptér od Xiaomi pre smartfóny či notebooky dokazuje, že sa to dá aj lacnejšie

Zachovaná však ostala fyzická vrstva SuperSpeed s doterajšou rýchlosťou a dekódovacími schopnosťami. Pokiaľ by chcel používateľ využiť potenciál nového USB 3.2 naozaj naplno, bude k tomu potrebovať nielen nový certifikovaný kábel, ale aj zariadenie podporujúce tento štandard. Implementácia do nových elektronických produktov je však otázkou času.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom