Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) dnes v doobedňajších hodinách opäť zorganizoval tlačový brífing, kde došlo k predstaveniu ďalších slovenských firiem, ktoré boli súčasťou projektu pre podporu malých a stredných podnikov. Ich nápady môžu priniesť až 70 % úsporu nákladov na IT či 90 % úsporu životného prostredia.

Slovenské spoločnosti dostali možnosť zúčastniť sa akceleračného programu v Tel Avive, ktorý bol určený pre šesť slovenských firiem a ich inovatívne nápady. Tentokrát sa do programu mohli zapojiť firmy, ktorých projekty boli zamerané na oblasť priemyslu 4.0, kybernetickú bezpečnosť a biotechnológiu.

Prečítajte si tiež!
Na Slovensku predstavili jedinečný projekt mladých študentov, ktorý chce zabrániť veľkému problému dnešnej doby

Izraelský akcelerátor poskytol slovenským firmám špičkový tréning, ale aj cenné skúsenosti, ktoré napomôžu k optimalizovaniu riešenia, zlepšeniu podnikateľského plánu či zefektívneniu marketingovej stratégie. Na dnešnej tlačovej konferencii došlo k predstaveniu inovatívnych riešení a produktov dvoch vybraných podnikov.

Unikátne počítačové vybavenie

Týmito slovami predstavil inovatívny produkt samotný konateľ spoločnosti Stanislav Chlepko. Spoločnosť vyvinula počítačové vybavenie, vďaka ktorému už nie je potrebný samotný počítač či notebook, ale postačuje mala zobrazovacia jednotka SC Client. Celý výkon je podľa jeho slov „zabezpečený unikátnou prenosovou rýchlosťou a riešenie prináša až 70 % úsporu nákladov na IT a 90 % úsporu životného prostredia“. 

Zobraziť celú galériu (3)
@richardrasi/Instagram Táto krabička je podľa Rašiho slov najbezpečnejší počítač, nakoľko všetko robí v Cloude.

Zobrazovacia jednotka by svoje využitie mohla nájsť predovšetkým v školách, bankách či nemocničných priestoroch. V neposlednom rade je výnimočnou vlastnosťou to, že SC Client neobsahuje žiadne dáta, ktoré sú častým terčom hackerov, takže výsledný produkt je úplne bezpečný.

Jedinečný online asistent

Druhá spoločnosť s názvom BEBE Transport, ktorej konateľ firmy sa taktiež zúčastnil dnešnej tlačovej konferencie prináša riešenia v oblasti smart city. „Naša spoločnosť vyvíja systém pre monitorovanie a informovanie v oblasti smart city, ktoré pomáhajú mestám lepšie komunikovať s obyvateľmi, a zároveň sa snažíme nahrádzať súčasné staré systémy, ktoré sú už nepraktické.

 

Vďaka akceleračnému programu doplňujeme náš produkt o jedinečného online asistenta. Ide o systém, ktorý po načítaní QR kódu otvorí živý videohovor v smart zariadení, počas ktoré sa môže občan/používateľ dopytovať na rôzne otázky“, uviedtol konateľ firmy Pavel Neština.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom