V kvalifikácii na nedeľné preteky Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) dominoval Randy Pobst na upravenej Tesle Model 3. Avšak po zrážke, ku ktorej došlo počas tréningu, je štart elektromobilu v hlavnom preteku ohrozený, informuje InsideEVs.

Havárie počas pretekov majú často katastrofálne následky. Môže ísť o materiálne škody, v tom horšom prípade si vyžiadajú aj ľudské obete. To sa našťastie nestalo pri havárii upravenej Tesly Model 3 v kvalifikácii na nedeľné preteky PPIHC. Vodič Randy Pobst pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a jeho auto narazilo do kopcu mimo trate.

Pozitívnou správou je, že vodičovi sa nestalo nič vážne a je pripravený v nedeľu pretekať. Horšie je však na tom jeho špeciálne upravená Tesla. Ako informuje Electrek, pretekár sa vyjadril, že mal ísť o niečo pomalšie.

Ak by nakoniec v nedeľu neštartoval, bola by to pre jeho tím obrovská rana, pretože sa im doposiaľ náramne darilo. V kvalifikácii dosiahli čas 4:12.429, ktorým sa zaradili na prvé miesto vo svojej triede s náskokom 26 sekúnd. Pobst a Unplugged Racing Team dúfajú, že dokážu opraviť, alebo nájsť nejaký spôsob, ako uviesť auto do chodu, aby bolo schopné v nedeľu pretekať.

Zostala posledná Tesla

Na Pikes Peak mali pôvodne štartovať až tri Tesly Model 3, avšak nováčik Josh Allen havaroval už predtým a s istotou nebude v nedeľu štartovať na hlavnom preteku. Ak teda Randy Pobst taktiež nebude môcť nastúpiť, v závode zostane jediný Model 3, ktorého vodičom je Blake Fuller.

Nenechaj si ujsť
Mnohí by ju označili za „totálku“. Táto Tesla Model 3 je však aj v hroznom stave stále pojazdná

Čo je PPIHC?

Pikes Peak International Hill Climb je automobilový závod konajúci sa každoročne na hore Pikes Peak v Colorade. Trať meria 19,99 kilometrov, má 156 zákrut a prevýšenie 1440 metrov. Je druhým najstarším motoristickým závodom v USA (koná sa od roku 1916) a je zaradený do medzinárodného kalendára pod hlavičkou FIA. Trať je od roku 2011 celá vyasfaltovaná a v súčasnosti sa tu konajú preteky osobných automobilov, nákladných automobilov, motocyklov aj štvorkoliek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom