Portál Electrek nedávno upozornil na vskutku neobyčajnú Teslu Model 3, ktorej majiteľom je istý Oleg K. Nemá špeciálne vylepšenia či iné úpravy, ale  ide o  kúsok, ktorý je zrejme po veľmi ťažkej nehode.

Aj napriek hrozivému stavu je však tento elektromobil stále pojazdný a jeho majiteľ ho dokonca núka aj na predaj. Obrázky z príspevku na sociálnej sieti Twitter hovoria sami za seba.

Ak si myslíš, že neexistuje šanca, aby o túto pojazdnú „kopu šrotu“ niekto prejavil záujem, možno sa mýliš. Tesla môže byť v USA ešte stále veľmi zaujímavou kúpou. Za posledné roky sa totižto zvýšil záujem o takzvané „zachránené alebo obnovené“ automobily značky Tesla, ktoré preslávil hlavne YouTuber Rich Rebuilds a spoločnosti ako 057 Technology.

Dôvodom popularity je samozrejme nižšia cena ako v prípade kúpy nového. Bohužiaľ však majiteľ obnovených Tesiel berie na seba aj bezpečnostné riziko, ktoré je však za vidinu lepšej kúpnej ceny mnoho vodičov ochotných obetovať.

Tí, ktorí riskovať nechcú, radšej vozidlá predajú, ako by ich mali zachraňovať. Poisťovne totižto už od počiatku označujú modely Tesly za „obnovené“ aj pri malých nehodách.

Dostať túto Teslu späť na cesty nebude jednoduché

Ak sa však vrátime k vážne poškodenému Modelu 3, na prvý pohľad by sa do jeho opravy pustil len málokto.

Hoci táto ponuka vyzerá lákavo, pohľad na auto už nie. Je jasné, že obnovenie takejto Tesly dá mnoho práce a obzvlášť to, aby bol automobil opäť schválený na jazdu po cestných komunikáciách. Po ďalšie, samotná automobilka odrádza záujemcov od takýchto automobilov a sťaženým prístupom k náhradným dielom.

Tesla však zašla v posledných rokoch ešte ďalej a dokonca pozastavila softvérové aktualizácie pre obnovené vozidlá. Ďalším a veľmi výrazný problémom je obmedzenie samotného nabíjania.

Tesla totižto znefunkčnila rýchlonabíjanie pre každý automobil, ktorý je registrovaný ako „obnovený“. Možno aj preto sa majitelia poškodených Tesiel snažia rýchlo zbaviť svojich áut.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom