Prehliadač Chrome vo svojej budúcej verzii bude obsahovať jednoduchú skratku, ktorá umožňuje prístup k výberu smajlíkov. Bude k tomu stačiť pravý klik na myške.

Pri písaní správ na telefóne je pridanie smajlíka veľmi jednoduché. Stačí stlačiť príslušnú ikonu na virtuálnej klávesnici a máš prístup k veľkému množstvu rôznych druhov smajlíkov. Bohužiaľ, na počítači to nie je také jednoduché, ak práve nie si vlastníkom Macbooku s dotykovým panelom.

Experimentálna funkcia

Tento problém sa snaží vyriešiť spoločnosť Google prostredníctvom svojej verzie internetového prehliadača Chrome s označením Canary. Inžinieri pridali možnosť výberu emotikony prostredníctvom pravého kliknutia myši. Ak máte záujem túto funkciu vyskúšať aj vy, odkaz na stiahnutie experimentálnej verzie prehliadača nájdeš na tejto adrese. Treba však brať do úvahy, že sa jedná o testovaciu verziu.

Ako na to

Po nainštalovaní testovacej verzie treba povoliť túto experimentálnu funkciu tak, že do riadku pre url adresu zadáte  “chrome://flags” a v nej povolíte funkciu Emoji Context Menu tak, ako vidíš na obrázku.

Potom len stačí reštartovať prehliadač a malo by to fungovať. Nám sa to z neznámeho dôvodu nepodarilo a podľa komentárov na zahraničných stránkach nie sme sami. Ty budeš mať možno ale viac šťastia. Samozrejme, je pravdepodobné, že sa funkcia po otestovaní rýchlo dostane aj do klasickej verzie prehliadača Chrome. Ak sa ti podarí novú funkcionalitu vyskúšať, daj nám vedieť, ako sa ti páči.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom