Pred pár dňami sa na stránke GitHub objavil zdrojový kód operačného systému iOS. Dnes je známe, že za únikom mal stáť priamo zamestnanec spoločnosti.

Podľa zistených informácií, mal zamestnanec ukradnúť zdrojový kód operačného systému iOS a podelil sa s ním so skupinou piatich priateľov. Pomôcť im mal prelomiť ochranu systému a vytvoriť tzv. jailbreak.

Bezpečnosť nemá byť ohrozená

Pôvodne mal byť kód dostupný len v danom okruhu ľudí, no nejakým spôsobom sa mal rozšíriť ešte v minulom roku, informuje The Verge. Objavil sa aj v aplikácií Discord (približne pred 4 mesiacmi), odkiaľ mal byť zdieľaný na Reddit. Tam bol však hneď zmazaný správcami. Pred pár dňami sa však objavil znova a to na známej stránke GitHub. Spoločnosť Apple preto ihneď stránku kontaktovala, aby bol kód odstránený.

Nenechaj si ujsť!
Dráma okolo vybuchujúcich zariadení nekončí. Tentokrát sa objavil prípad u slúchadiel AirPods

Samotný zdrojový kód mal byť ešte zo staršej verzie systému. Konkrétne z iOS 9, no niektoré časti sa majú nachádzať aj v najnovšom iOS 11. Spoločnosť Apple však tvrdí, že sa používatelia nemajú čoho obávať. Bezpečnosť ich produktov nezávisí len od zdrojového kódu operačného systému, ale zariadenia sú chránené rôznymi vrstvami ako hardvérovej, tak aj softvérovej ochrany.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom