banner-mi5sMilí fanúšici. Dobre si zapíšte dátum 25. október 2016 do vašich kalendárov. Smartfónový priemysel sa totiž dočká v tento deň brutálnej novinky od Xiaomi, Xiaomi Mi Note 2. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Internetom kolujú mnohé fotografie, rendre a neoficiálne špecifikácie. Okrem dátumu predstavenia sa neustále dozvedáme novinky o tomto smartfóne. Dnešný deň taktiež nie je výnimkou a tentoraz nás skutočne veľmi potešili snímky z oficiálnej prezentácie, na ktorých sa nachádzajú tie najdôležitejšie špecifikácie pripravovanej novinky. Na prednej strane Mi Note 2-ky by sme mali nájsť 5,7-palcový 2K Super AMOLED displej od LG s technológiou Force Touch.

Xiaomi Mi Note Pro 64 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

an-ultrasonic-fingerprint-scanner-is-embedded-under-the-display

O špičkový výkon sa postará kombinácia procesora Snapdragon 821, 4 / 6 GB RAM pamäte a masívnych kapacít interného úložiska, menovite 64 GB pre „slabšiu“ verziu a 128 GB pre najvýkonnejší variant. Najviac nás však na týchto snímkoch zaujal duálny fotoaparát, ktorý je jedným slovom dokonalý. Xiaomi sa rozhodlo pre 23 MPx Sony IMX318 hlavný senzor a pre sekundárny 12 MPx Sony IMX378 senzor, ktorý veľmi dobre poznáme z modelu Mi5S. Spolu budú tvoriť jeden z najlepších foto smartfónov na trhu a vidíme značnú snahu čínskeho giganta konečne zaujať aj v tejto oblasti.

the-snapdragon-821-chipset-is-under-the-hood

8 MPx selfie fotoaparát rovnako poteší budúcich majiteľov. Nemalou zaujímavosťou je aj použitie až 4100 mAh batérie s technológiou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0, ultrazvukového skenera odtlačkov prstov s integráciou priamo pod displejom a podporovaná bude aj NFC konektivita. V spodnej hrane bude integrovaný USB Type-C konektor. Mnohých najviac zaujíma cenovka, ktorá bola v posledných dňoch veľmi diskutovaná.

TIP: Xiaomi Mi Note 2 by mohol prísť s kompletnou podporou LTE!

powerpoint-presentation-for-the-xiaomi-mi-note-2-leaks-2

Podľa týchto snímkov bude stáť základný variant 380 €, pričom high-end verzia by mala dostať cenovku 407 €. Samozrejme, ani tieto informácie nepochádzajú priamo od Xiaomi a všetko treba brať s miernym nadhľadom. V každom prípade, tieto špecifikácie v nás vyvolávajú dojem, že Mi Note 2 bude takmer dokonalým smartfónom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
18%
Chcem to
74%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]