Okolo hry Battlefield 6 to konečne začína žiť. Na internet unikli prvé dva zábery z traileru, na ktorý mnoho hráčov už netrpezlivo čaká. Aj keď na oficiálne informácie od vývojárov z Electronic Arts stále čakáme, niečo už o hre predsa len vieme.

Battlefield 5, zatiaľ posledná hra zo série, vyšla v roku 2018 a „šestku“ by sme mali dostať niekedy koncom tohto roka. Tom Henderson, insider známy pre svoje leaky z predchádzajúcich titulov série, prišiel aj tentokrát ako prvý s podrobnosťami o pripravovanej hre Battlefield 6.

Zatiaľ čo Battlefield 1 zaznamenal v rámci série medzi hráčmi väčšinou pozitívne ohlasy, Battlefield 5 akosi zaostal za očakávaniami. Aj preto sa k ďalšej hre z tejto franšízy upierajú oči mnohých, ktorí túžia po kvalitne spracovanom vojenskom konflikte zasadenom do modernej doby. Už teraz vieme, že novinka naplno využije výkon nových konzol PS5 a Xbox Series X a S, ako aj to, že dostaneme najmasívnejšie multiplayerové súboje v histórii značky.

Prvý screenshot je podľa Hendersona skutočne z traileru a môžeme na ňom vidieť vojenské vrtuľníky nad ostrovom. Druhý záber ukazuje priamo gameplay z kokpitu vrtuľníku a podľa vzhľadu HUD, ktorý sa výrazne podobá na head-up display z hier Battlefield 3 a 4, ho môžeme považovať za pomerne dôveryhodný zdroj.

Ďalšie informácie od Hendersona sú taktiež výživné. V traileri sa vraj objaví tornádo a extrémne počasie bude hrať v novom Battlefielde veľkú rolu. Nemalo by chýbať ani striedanie dňa a noci alebo prispôsobovanie zbraní, na aké sme zo série zvyknutí. Rovnako tak budú dôležité Osprey konvertoplány, ktoré sa v traileri mihnú vo veľkom počte a napovedajú, že naozaj pôjde o mimoriadne veľké online bitky. Nielenže sa tak Battlefield 6 vráti ku koreňom Battlefield 3, ale dokonca ponúkne mapy až pre 128 hráčov.

Electronic Arts dokonca umožnili niektorým streamerom z Twitchu vyskúšať battle royale mód. Podľa Dr. Disrespecta bude nový Battlefield disponovať rýchlym combat systémom, podobným tomu z BF4. TSM’s Viss dokonca predpovedá, že pôjde o doposiaľ najlepší battle royale mód v rámci všetkých hier.

Je možné, že spoločnosť EA sa vzhľadom na vzniknutú situáciu s uniknutými zábermi s vypustením prvého traileru poponáhľa ešte viac než plánovala.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom