Nová generácia konzol už pomaly klope na dvere, a preto sa nemožno čudovať, že na povrch stále prichádzajú nové informácie ohľadom ich predstavenia. 

Ako píše portál GamesRadar, Sony by mohlo uviesť do predaja hneď dve verzie konzoly, pričom tie by sa nemali líšiť len vo veľkosti disku. Japonský výrobca hneď po predstavení noviniek začne predávať jednak klasické PlayStation 5, ale aj vylepšenú verziu PlayStation 5 Pro. Práve to má byť obrovský rozdiel oproti súčasnej generácii PS4, kedy Pro verzia prišla na trh až po troch rokoch od predstavenia klasickej verzie.

S touto informáciou prišiel známy novinár a leaker Zenji Nishikawa, ktorý je vo svojej domovine veľmi uznávaný a ktorého úniky sa už mnohokrát potvrdili. Zenji napríklad predpovedal, že Nintendo príde v roku 2019 s konzolou Switch Lite, čo sa nakoniec potvrdilo.

Zobraziť celú galériu (0)
Steel Drake/Behance

Ako informuje portál PushSquare, tento krok zo strany Sony by bol veľmi logický, nakoľko dá svojim zákazníkom ihneď na výber a tí by si tak mohli zvoliť lacnejšiu, no menej výkonnú konzolu, alebo drahšiu, avšak výrazne výkonnejšiu verziu. Takýto systém funguje napríklad u výrobcov telefónov, kedy spoločnosti prinášajú vlajkové lode spolu s „odľahčenými“ verziami a zákazník tak má širší výber v širšom cenovom spektre.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom