Apple už intenzívne pracuje na novej verzii operačného systému iOS, ktorú by mal predstaviť už v priebehu júna a neskôr ju sprístupniť v beta testovaní ako každý rok. Táto nová verzia má podľa doterajších odhalení so sebou priniesť viacero noviniek. Okrem iného sa používatelia podporovaných iPhonov dočkajú nových nastavení a organizácie pozadí. Na domovskú obrazovku si však pridajú aj nové widgety, informuje 9to5Mac.

V zdrojovom kóde pre iOS 14 boli doteraz nájdené viaceré zaujímavé vylepšenia, vrátane odkazu na „lacný“ iPhone 9. Samotný systém však dostane množstvo zmien po stránke dizajnu aj funkcií.

Jednou z noviniek má byť aj nové prostredie pre nastavovanie pozadia, kde používatelia nájdu rozdelenie obrázkov do kolekcií, čím si budú môcť vybrať tapetu z prehľadného zoznamu miesto toho, aby hľadali medzi všetkými pozadiami.

Apple pripravuje pre iOS 14 viacero zmien. Pribudnú widgety a zrejme aj podpora myši

Pri nastavovaní tapety sa však objaví aj funkcia „Home Screen Appearance“, ktorá pripomína nastavovanie ciferníkov na hodinkách Apple Watch. Na iPhonoch bude s touto možnosťou možné definovať dynamický obrázok použitý na domovskej obrazovke, o čom na Twitteri informoval používateľ DongleBookPro. Takéto dynamické pozadia budú obsahovať viacero prednastavených obrázkov. Najviditeľnejšou zmenou v prostredí iOS však majú byť nové widgety.

Nenechaj si ujsť
Apple sa bojí, že ľudia nebudú mať peniaze na nové iPhony a stratia záujem. V hre je odloženie tohtoročného predstavenia

Kód pre iOS 14 totiž odkazuje na nové možnosti nastavovania widgetov aplikácií priamo na domovskej obrazovke. Takúto možnosť pritom dostanú poprvýkrát v histórii nielen iPhony, ale aj iPady. Miesto doterajších prednastavených widgetov v prostredí iOS si tak bude môcť používateľ pridať vlastné a rozmiestniť ich podobne ako ikony aplikácií. Okrem toho by sme sa aj v iOS 14 mali dočkali podpory pre pripojenie myši a nových gest pre prepínanie aplikácií, informuje Forbes.

Dávid Igaz / FonTech

Treba však poznamenať, že hoci sú doterajšie novinky v zdrojovom kóde predzvesťou príchodu nových vylepšení do iOS 14, Apple môže ešte na ich vývoji zapracovať a nakoniec ich aj priniesť majiteľom podporovaných iPhonov, no taktiež sa môže rozhodnúť niektoré funkcie zo systému vypustiť. V oficiálnej verzii teda nemusia byť dostupné všetky avizované novinky, ktoré boli alebo ešte len budú odhalené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom