Spoločnosť Sony sa všemožne snaží udržať nízke náklady na výrobu PlayStation 5. Jej oficiálne predstavenie počas tohto roka sa nazadržateľne blíži a zatiaľ čo výroba jednej konzoly staršieho radu PS4 stál 380 dolárov, výrobná cena PS5 vzrástla až na 450 dolárov. Analytici tvrdia, že výsledná cena by sa mohla pohybovať až na úrovni 470 dolárov, informuje portál Engadget.

Bloomberg uvádza, že náklady na výrobu súčiastok do PS5 sú výrazne vyššie ako japonská firma predpokladala. Sony v konzole napríklad používa drahší systém chladenia vnútorných častí, ktoré by sa inak veľmi ľahko prehriali. Hovorí sa tiež o náhlavnej súprave Play Station VR, ktorú Sony údajne chystá po predstavení PS5.

YouTube

Cena najnovšieho PlayStationu bude tiež závisieť od toho, ako vysoko nastaví Microsoft cenu najnovšej generácie Xboxu. Microsoft cenu zvyčajne nastaví pomerne nízko a Sony sa po jej uvedení snaží túto hranicu dorovnať, prípadne podliezť. Očakáva sa, že o Series X sa dozvieme viac informácií v júni na hernom veľtrhu E3 v Los Angeles.

Treba spomenúť, že herné konzoly sa nezvyknú predávať s vysokým ziskom, práve naopak, spoločnosť na nich často mierne prerába. Zisk sa však vráti pri predaji (hlavne tých exkluzívnych) hier. Sony má k dispozícii peniaze od takmer 40 miliónov predplatiteľov služby PS Plus, čo zaručuje obrovské zdroje, ktoré štúdio spravidla investuje práve do vývoja ďalších herných konzol či nových hier.

pixabay

Pri PS3 v roku 2005 totiž Sony v oblasti predajnej ceny prehralo práve s Microsoftom. Xbox 360 stál len 300 dolárov a aj keď Play Staytion 3, ktorý stál takmer 500 dolárov určite nepatril medzi prepadáky, predajnosť mu to určite nezvýšilo.

Sony potvrdilo, že PS5 sa bude môcť pochváliť takmer okamžitým načítaním či podporou 8K videa. Celkovo má údajne dosahovať úroveň priemerne výkonného herného počítača s tým rozdielom, že kúpou najnovšieho Play Station môžeš ušetriť až 500 dolárov.

Ďalšie články

Veľká téma
Toto je všetko, čo potrebuješ vedieť o PlayStation 5
Aký bude nový Xbox? 
Toto je všetko, čo potrebuješ vedieť o Xbox Series X

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom