Vždy si chcel vedieť, čo všetci vidia na Half-Life, no nikdy si sa neprinútil kúpiť ani jeden diel zo série aj napriek konštantným zľavám? Valve si teda pripravilo akciu, v ktorej dáva na Steame voľný prístup ku všetkým doterajším dielom zo série.

Keďže odhadovaný dátum vydania VR titulu Half-Life: Alyx je stanovený na marec tohto roka, máš vynikajúcu príležitosť dohnať všetky svoje resty v danom univerze. Valve na Steame totiž sprístupnil obe základné hry Half-Life so všetkými ich epizódami a datadiskami. Aj keď si tieto tituly nemôžeš zaradiť do svojej knižnice, stále máš dva mesiace na to, aby si zažil ten ošiaľ, o ktorom všetci naokolo viac ako dve dekády rozprávajú.

Keďže máš na vyskúšanie len dva mesiace, rozhodne začni hraním legendárnej jednotky, pôvodne vydanej v roku 1998. Ak si už vtedy hral hry, technické spracovanie ťa určite neodradí a užiješ si vynikajúcu akčnú zábavu delenú logickými hádankami. Nasledujú datadisky Opposing Force a Blue Shift, ktoré kvality pôvodnej hry ani zďaleka nedosahujú, no ich vynechaním veľký hriech nespáchaš.

Na druhej strane ich hranie zaberie dokopy maximálne jeden víkend. Ak však chceš zažiť poriadnu nostalgiu, namiesto týchto dvoch hier zvolaj kamošov na riadnu víkendovú LAN party a zahrajte si Half-Life Deathmatch, známy aj ako predchodca Counter-Strike.

Nenechaj si ujsť
Intel má v rukáve extrémnu beštiu. Viac ako 22 fyzických jadier a historicky najvyššie TDP

Pomaly sa dostávame do roku 2004, kedy prišlo Half-Life 2. Do dnešnej doby je táto hra považovaná za zlatý etalón akcií z pohľadu prvej osoby, na čom sa vo veľkej miere podpísala revolučná fyzika, ktorú vo Valve dokázali pretaviť aj do samotnej hrateľnosti vďaka Gravity Gun. Dvojmesačný maratón nevieš ukončiť lepšie ako dvomi extrémne dobrými epizódami k Half-Life 2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom