Je to už 12 rokov, čo sme si poprvýkrát mohli zahrať kultovú hru Half-Life 2 od Valve a od tejto doby fanúšikovia márne čakali na pokračovanie. Čakanie však dnešným dňom končí, Valve ukazuje Half-Life: Alyx, ktorého dej sa odohráva pred príbehom v Half-Life 2. Hra však má jeden zásadný háčik, informuje Engadget.

Aj keď všetci hráči niekoľko rokov žiadali chronologické pokračovanie po udalostiach v dvojke, to neprichádza ani teraz a v Half-Life: Alyx sa pozrieme na príbeh ešte pred druhým dielom kultovej série. Čo však môže byť pre niekoho sklamaním, no pre iného zasa obrovský pokrok, je, že Alyx sa stáva plnohodnotnou VR hrou, ktorá bude podľa zverejneného traileru dokonalá.

Youtube/Screenshot

Je však jasné, že set na virtuálnu realitu nemá doma každý, a preto si hru nebude môcť zahrať tak široká hráčska populácia, ako keby sa jednalo o klasickú FPS hru.

Virtuálna realita však hre dodá úplne nový rozmer a Valve zrejme verí, že práve kvôli nej si hráči zadovážia nejaký VR headset, najlepšie ten od nich. Pre majiteľov Valve Index headsetu bude totižto hra na stiahnutie zdarma, ostatní hráči si ju môžu už teraz predobjednať za 60 dolárov.

Ako informuje portál TheVerge, pohyb v hre bude možný až tromi spôsobmi, medzi ktoré patrí klasické „teleportovanie“, ktoré je strieľačkách vo VR pomerne bežné, či ovládanie pomocou analógovej páčky na ovládači VR.

Youtube/Screenshot

Valve ďalej oznámilo, že hra pobeží na novom Source 2 engine, ktorý umožní jednoduché vytváranie ďalších levelov, čo hre zabezpečí aktívnu komunitu aj po prejdení hlavnej príbehovej kampane. Aj keď toto oznámenie nie je presne to, čo mnohí z hráčov chceli vidieť, stále je to lepšie ako nič a možno práve toto bude tá hra, ktorá zmení hernú scénu v prospech virtuálnej reality. Dátum vydania je ohlásený na marec 2020, takže máš ešte dosť času našetriť na poriadnu PC zostavu a nejaký VR headset.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom