Hoci sme viackrát písali, že o pripravovanom vlajkovom počine spoločnosti Samsung vieme všetko, nebolo tomu celkom tak. Do dnešného dňa sme totižto nepoznali presnú výšku skóre v obľúbenej benchmarkovej aplikácií Antutu. 

Len pred pár hodinami totižto uniklo na internet video, ktoré zachytáva smartfón s kódovým označením SM-G950 počas vykonávania testu v tejto populárnej aplikácii. Ak náhodou nevieš, tak toto kódové označenie patrí práve Samsungu Galaxy S8, ktorý má byť oficiálne odhalený už 29. marca. Konkrétna predstava o jeho výkone sa k nám tak dostáva ešte predtým, ako ho juhokórejský technologický gigant ukáže celému svetu. Bez ďalších zbytočných slov sa tak presunieme ku konkrétnym číslam. Doteraz bez akéhokoľvek ohrozenia stál na čele rebríčka tejto aplikácie iPhone 7 Plus, ktorý v priemere získal skóre ohromných 181 807 bodov.

Nenechaj si ujsť
Fotoaparát Galaxy S8 dokáže zaznamenať ešte viac snímkov za sekundu ako Xperia XZ Premium

Onedlho však tento model s istotou klesne na nižšiu priečku, nakoľko ho Galaxy S8-čka prekonala o viac ako 20 000 bodov. Jej presný výsledok tak predstavuje hodnotu 205 284 bodov. Miernym sklamaním je, že zatiaľ nie je úplne zrejmé, či bol na tomto videu zachytený model vybavený procesorom Exynos 8895, alebo Snapdragon 835. V zásade sa ale táto dvojica čipsetov od seba veľmi nelíši, a tak s veľkou pravdepodobnosťou budú dosahovať podobné výsledky. Výška tohto skóre jasne naznačuje, že sa v tomto roku rozhodne máme na čo tešiť a výkon smartfónov opäť porastie závratným tempom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom