banner-umi-super
Od prvej zmienky o novej pripravovanej vlajkovej lodi výrobcu UMi ubehlo už niekoľko dní, pričom UMi si dalo na utajení svojho nového projektu naozaj záležať. Teraz však novinka oficiálne uzrelo svetlo sveta. Privítajte novú vlajkovú loď výrobcu, UMi Plus.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dizajn typu z každého rožku trošku

S návrhom vlastného dizajnu si UMi veľa námahy nedal. Dalo by sa povedať, že iba prešiel dizajny populárnych smartfónov a od každého niečo skopíroval. Výsledkom je zariadenie podobajúce sa na čínsky smartfón z minulého roka, Meizu MX5. Celá konštrukcia je obalená do leteckého hliníka. Na prednej strane nájdeme 5,5″ FullHD displej s 2,5D zakrivením od výrobcu Sharp a tvrdeným sklom T2X-1. Pod displejom nájdeme domovské tlačidlo s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov. Nad displejom nájdeme 5 MPx predný fotoaparát GalaxyCore®GC5005.

UMI Super môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zadná strana obsahuje dominantný objektív 13 MPx fotoaparátu SAMSUNG®3L8 s PDAF zaostrovaním, LED blesk, logo výrobcu, potlač certifikátov a výrezy pre antény. Všimnite si aj tu výraznú podobu so spomínaným Meizu MX5.

Nesmrteľný Mediatek Helio P10

Aj napriek pokročilému veku tento čipset stále zažíva zlaté časy a nájdeme ho vo veľkom množstve smartfónov. Smartfóny od UMi nie sú žiadnou výnimkou. UMi si ho tak obľúbil, že ním vybavil až 3 smartfóny za sebou, a to UMi Super, UMi Max a aj najnovší UMi Plus. Tieto smartfóny prichádzajú tiež s úplne rovnakou konfiguráciou, teda 4 GB pamäťou RAM a 32 GB interným úložiskom s možnosťou rozšírenia o ďalších 256 GB pomocou microSD karty.

umi_plus-11

Veľká batéria valcuje konkurenciu

UMi predlžuje výdrž svojej vlajkovej lodi hrubou silou. Namiesto jemnej a poctivej softvérovej optimalizácie UMi maximalizovalo veľkosť batérie, čím sa dosiahla nadpriemerná batéria s kapacitou až 4000 mAh. Jej maximálne napätie dosahuje tiež vysokých 4,35 V. Veľká batéria sa nabije za krátky čas vďaka podpore rýchleho nabíjania Mediatek Pump Expres Plus cez USB port typu C.

Svieži Android 6.0 Marshmallow

Špecifikácie zakončuje overený Android 6.0 Marshmallow bez grafickej nadstavby. Vychutnať si tak môžete ničím nerušený material dizajn od spoločnosti Google bez akýchkoľvek rušivých čínskych aplikácií. Nechýba ani plná podpora slovenských LTE frekvencií s podporou VoLTE. O kvalitný zvuk by sa mali postarať aj reproduktory s podporou Hi-Fi+.

Prijateľná cena

Cena je jednou z najväčších predností tohto zariadenia. Tá sa oficiálne pohybuje na úrovni 200 €, ale vďaka predpredaju môžete toto zariadenie dostať už za 160 €. Na stránke výrobcu môžete tiež skúsiť šťastie a vyhrať UMi Plus úplne zadarmo.

umi_plus-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
38%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]