banner-umi-superPrvým smartfónom, ktorý má tu česť niesť nový procesor MediaTek Helio P20, sa stal UMi Plus E. Ten bol nedávno predstavený aj v krásnej farbe Onyx Black. Výsledkami v AnTuTu zrejme neohromí, no potvrdzuje lepší výkon procesora ako aj nižšiu energetickú náročnosť.

Model Plus E absolvoval aj známy benchmarkový test AnTuTu. Po testovaní priniesli výsledky jednoznačný rozsudok. Nový MediaTek Helio P20 je až o 20 % výkonnejší ako jeho predchodca, no pritom je oveľa úspornejší. Zlepšenie výkonu a väčšie šetrenie energie je dosiahnuté modernejším 16 nm výrobným procesom. Výsledok úspory v percentách činí až 25 %, čo je rovnaké číslo, o ktoré sa zvýšil grafický výkon smartfónu. Konkrétne sa hovorí o výsledku, ktorý je v porovnaní s Heliom P10 vyšší o 11 000 bodov, čiže milovníci hier sa nemusia obávať, že si nezahrajú nové tituly aj náročnejších hier.

UMi Super môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

umi-plus-e-onyx-black-2

Okrem skvelého procesora zariadenie obsahuje aj 6 GB RAM pamäť. Celkové hodnotenie AnTuTu udelilo skóre 62 912 bodov. Vo výbave novinky sa nachádza aj 5,5″ displej s FullHD rozlíšením. Vnútorné úložisko výrobca vybavil kapacitou 64 GB a chýbať nesmie ani snímač odtlačkov prstov. Pre fotenie kvalitných fotografii má novinka v rukáve 13 MPx hlavný fotoaparát a o selfie fotky sa postará predný snímač s rozlíšením 5 MPx. Dostupná je aj DualSIM funkcionalita a kompletná podpora LTE sietí.

TIP: UMi Plus E je odteraz dostupný aj v matnom čiernom prevedení

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP