Rôzne algoritmy a softvér využívajúci umelú inteligenciu sú čoraz väčším hitom a niet sa čomu čudovať. Stačí sa pozrieť na to, čo dokáže nástroj ChatGPT, o ktorom sa začalo vo veľkom hovoriť v uplynulých týždňoch. Ako ale upozorňuje portál The Verge, zďaleka nejde o jedinú šikovnú technológiu.

Na svete je totiž ďalší nástroj s názvom Watermark Remover.io, ktorý má jasnú úlohu. Odstrániť vodoznaky z obrázkov.

Novú technológiu vyvíja spoločnosť Pixelbin.io. Na základe jedného kliknutia zmizne z fotky hneď niekoľko značiek. Nový nástroj, pochopiteľne, vyvoláva otázky o ochrane autorských práv, keďže vodoznaky sa na internete používajú predovšetkým pre prémiový spoplatnený obsah alebo podpis fotografií chránených autorským zákonom.

Nutné je podotknúť, že technológia, ktorá dokáže odstrániť vodoznaky z fotiek alebo obrázkov, nie je nová. Už roky existujú podobné nástroje od rôznych spoločností, dokonca sa to týka aj obľúbeného Adobe Photoshopu. Spomínané nástroje však bývajú poplatnené alebo od používateľa vyžadujú aspoň základnú šikovnosť pri prácu s nimi.

Vďaka Watermark Remover.io si ich však ľudia môžu stiahnuť v plnej kvalite prakticky okamžite, pričom za takýto obsah nezaplatia ani cent.

Watermark Remover.io si môže vyskúšať každý zadarmo. Je to jednoduché

Prístup ku Watermark Remover.io je úplne bezplatný prostredníctvom uvedenej internetovej stránky. Technológiu je dokonca možné využívať aj na smartfónoch či tabletoch s operačným systémom Android, kde je k dispozícii vo forme aplikácie. Opäť platí, že stačí jediný klik a vodotlač je preč.

Unsplash / DeepMind (úprava redakcie)

The Verge upozorňuje, že aj keď vznik tejto technológie určite potešil mnohých ľudí, pravda je taká, že môže mať veľmi negatívny dopad na kreatívny priemysel.

Známe fotobanky ako Shutterstock alebo Adobe Stock, ktoré vodoznak odstránia až po zaplatení za záber, môžu byť ohrozené. Ako ukazujú testy, Watermark Remover.io s týmto druhom ochrany nemá absolútne žiaden problém a veľmi hodnoverne ho dokáže odstrániť prakticky z akejkoľvek fotky. Veď sa pozri na naše skúšobné obrázky v texte.

Unsplash / redcharlie (úprava redakcie)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP