Svetoznámy vizionár Elon Musk, ktorý má pod palcom spoločnosti, ako je Tesla, SpaceX, SolarCity či OpenAI, varuje pred hroziacim nebezpečenstvom. Podľa neho je ešte väčšie ako zvyšujúce sa napätie medzi USA a Severnou Kóreou. 

O jadrových zbraniach Severnej Kórei počujeme každý deň a sú čoraz reálnejšou hrozbou. Podľa Elona Muska by sme sa ich ale nemali báť o nič viac ako umelej inteligencie. Toto vyjadrenie uverejnil na Twitteri, pričom nadväzuje na svoje predošlé tvrdenia o regulácii umelej inteligencii.

Umelá inteligencia by mala byť prioritou číslo jedna

Ohľadom nej má naozaj veľké obavy a myslí si, že by mala byť rovnako regulovaná ako autá, jedlo či lieky. Na závažnosti pridáva aj fakt, že umelá inteligencia sa rozvíja rapídnym tempom.

Nenechaj si ujsť
Svetovo najlepší hráči Dota 2 boli porazení umelou inteligenciou od startupu Elona Muska

Stačí si pozrieť nedávny úspech Muskovej neziskovej organizácie OpenAI, ktorá dosiahla dôležitý míľnik. Vývojárom sa podarilo vytvoriť bota, ktorý v populárnej hre Dota 2 v súboji jeden na jedného porazil najlepších svetových hráčov.

Už nám dokázala, aká môže byť sofistikovaná

Bot sa naučil takto perfektne hrať iba za tri mesiace, počas ktorých trénoval sám proti sebe a učil sa komplexnú mechaniku, využíval súperove chyby a prispôsoboval sa rôznych herným štýlom.

openai
zdroj fotografie: Screenshot / OpenAI / YouTube

Aj keď v tomto prípade figurovala umelá inteligencia iba v hre, aspoň nám ukázala, ako rýchlo sa dokáže naučiť nové veci. Toto varovanie od Elona Muska ale neznamená, že musíme ísť ihneď vyhľadávať jaskyne pre prežitie. O nebezpečnom potenciáli už hovoril aj dávnejšie a svoj názor dodnes nezmenil. Je možné, že aj demonštráciou botov v hre chcel dokázať, akým rýchlym tempom sa umelá inteligencia učí a je najvyšší čas ju regulovať. Zdieľaš s týmto úspešným podnikateľov rovnaký názor?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom