Niet pochýb o tom, že Apple je jednou z najinovatívnejších spoločností na svete. Preslávili ho prelomové technológie a dizajn, ktorý používatelia mimoriadne oceňujú. Brilantný prístup americkej spoločnosti k inováciám sa vyznačuje jedinečnou schopnosťou kombinovať hardvér, softvér a služby, čo ústi do užívateľsky chválených produktov.

Poslednou obrovskou inováciou, ktorá na seba strhla pozornosť celého sveta, bola náhlavná súprava Apple Vision Pro. Pri jej predajoch už síce musí robiť gigant agresívne cenové kompromisy, no to mu nebráni vymyslieť ďalšiu futuristickú vychytávku pri inom svojom produkte.

Špeciálna funkcia

Podľa portálu PetaPixel zvažuje Apple vloženie kamier do budúcich modelov svojich bezdrôtových slúchadiel AirPods. Nie, skôr ako sa začneš radovať z toho, že si pomocou slúchadiel budeš môcť zhotovovať zábery svojho okolia, ti musíme oznámiť, že nejde o klasické kamery. Američania zvažujú implementáciu špeciálnych infračervených kamier.

To však znamená, že hoci nebudeš môcť filmovať prostredie, v ktorom sa pohybuješ, Apple ťa možno poteší inou futuristickou vychytávkou. Nová technológia AirPods totiž bude fungovať v tandeme s nadchádzajúcou náhlavnou súpravou so zmiešanou realitou Vision Pro od spoločnosti Apple alebo akýmikoľvek inými náhlavnými súpravami, ktoré spoločnosť uvedie na trh a preberie od nich sci-fi vlastnosť.

Futuristické ovládanie

IR kamery by mohli vylepšiť priestorové vlastnosti počúvaného zvuku, čo umožňuje dynamicky ho upravovať na základe pohybov hlavy používateľa, aby dosiahol pohlcujúci zážitok z počúvania.

Okrem toho by IR kamery mohli umožniť „ovládanie gestami vo vzduchu“, čo by používateľom umožňuje ovládať slúchadlá pohybmi rúk v blízkosti zariadenia, namiesto toho, aby sa ich fyzicky dotýkali. Určite si zachytil tie bizarné videá, kde ľudia futuristicky ovládajú Vision Pro. Niečoho podobného by sme sa mohli dočkať aj pri AirPods.

Apple.com

Nejde o žiadne prázdne frázy

Rešpektovaný analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple už vlastní patenty v tejto oblasti, čo dodáva týmto plánom dávku dôveryhodnosti. Kuo ďalej očakáva, že dodávateľom bude Foxconn s ročným plánom kapacity 18-20 miliónov modulov IR kamier alebo približne 10 miliónov párov AirPods.

Podľa viacerých správ Apple plánuje pridať infračervené (IR) kamery do budúcich modelov svojich obľúbených bezdrôtových slúchadiel AirPods už v roku 2026.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú