banner-ulefone-futureUlefone má po novom vo svojej ponuke o jeden smartfón viacej. Nejde však o žiadnu vlajkovú loď. Ide skôr o zariadenie, o ktorého osude rozhodne až jeho cena, pretože hardvérom až tak nezaujme. Plusom však môže byť celkom podarený dizajn.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínsky výrobca oficiálne predstavil nový prírastok do svojej rodiny smartfónov – model Tiger. Jedná sa o zariadenie určené pre menej náročných užívateľov, ktorí však túžia po veľkom displeji a pomerne elegantnom vzhľade. O ten sa postarala kovová unibody konštrukcia, ktorú dopĺňa kryt fotoaparátu inšpirovaný vzorom vypáleného CD-čka. Pod zadným odnímateľným krytom sa nachádza veľká batéria od Sony s kapacitou až 4200 mAh. Tá by podľa výrobcu mala zabezpečiť až dvojdňovú prevádzku smartfónu na jedno nabitie. Práve tu si výrobca mierne rypol do Samsungu s tým, že ich batéria je obalená v nehorľavom, teplo izolujúcom materiále. Keby teda aj došlo k poškodeniu batérie, vaše bezpečie je prvoradé.

Ulefone Vienna môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Na prednej strane smartfónu sa nachádza veľký 5,5″ displej, no, bohužiaľ, len s HD rozlíšením. Ten je krytý aj 2.5D ochranným sklom Gorilla Glass 3. Vo vnútornostiach nájdeme procesor MediaTek MTK6737, ktorý v sebe skrýva štvoricu jadier Cortex-A53 s taktom 1,3 GHz. Doplnený je 2 GB pamäťou RAM a kapacita interného úložiska dosiahla 16 GB. Rozšíriteľná je však pomocou microSD kariet. Fotografie zhotovíte 8 MPx snímačom Sony IMX219 s interpolarizáciou na 13 MPx. Predná 5 MPx kamera bola tiež interpolarizovaná, tentokrát na rozlíšenie 8 MPx. Poteší aj prítomnosť snímača odtlačkov prstov, DualSIM funckionalita a podporou LTE sietí, ktoré si užijete aj na frekvencii 800 MHz. Ulefone Tiger je poháňaný Androidom 6.0 Marshmallow. Dostupný bude v čiernej, sivej a zlatej farbe za zatiaľ neznámu cenu.

ulefone_tiger

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
14%
Mám to
29%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.